banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

EMNİYET, HURDACI ESNAFI İLE TOPLANTI YAPTI

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonunda Hırsızlık olaylarını önlemeye yönelik hurda işi yapan esnaflarımızla yapılan toplantıya; Asayişten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Asayiş Şube Müdürü, Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürü ve Onikişubat İlçe Emniyet Müdürü ile İl merkezinde 52 hurda alım satım işi yapan esnafımız katılmıştır.

İçişleri Bakanlığı ve Kahramanmaraş Valiliği tarafından 2022/02 sayılı Genel Emir yazısı ve yaşanan genel sorunlar, çözüm önerileri, işbirliği ve denetim konuları dile getirilerek, işyerlerine çalıntı malzemelerin gelmesi durumunda 112'ye ihbar düşmeleri, alınan malzemelerin alım satım belgelerinin düzenlenmesi, işyerlerine kamera taktırılması, aykırı hareket edenler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununun (emre aykırı davranış) başlıklı 32. Maddesi uyarınca gerekli idari para cezası uygulanacağı, ayrıca akülerin toplanması, alım-satımını hurda malzeme toplayan işyerlerinin yapamayacağı, yapanlar hakkında 2872 Sayılı Çevre Kanunu Uyarınca idari para cezası uygulanacağını ve genel konularda esnaflarımız bilgilendirilmiştir.

Kamu düzeni ve genel güvenliğin sağlanması, malvarlığına karşı suçların önlenmesi amacıyla önleme ve bilgilendirme faaliyeti devam edileceği öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478