banner1424
Öne Çıkanlar GİZLİ SANSÜR VAR… SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR SPOR LİSESİ ŞAMPİYON SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bu haber kez okundu.

“AR-GE MERKEZİNDE 23’Ü MÜHENDİS 45 UZMAN, MST’NİN ÜRÜN GAMINI VE GELECEKTE ÜRETECEĞİ ÜRÜNLERİ TASARLAMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYOR”
  

Gaziantep Sanayi Odası tarafından düzenlenen Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreninde AR-GE Merkezi ödülünü aldıklarını anımsatan Bayraktar, AR-GE Merkezi kategorisinde ödül almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

Bayraktar, ‘’Gaziantep’te bulunan fabrikamızda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan verilen belge ile 16 Haziran 2015’te kurulan AR-GE Merkezi’miz, iş makinaları tasarım ve geliştirme çalışmaları başta olmak üzere MST tarafından üretilen kazıcı yükleyici, teleskopik forklift ve mini ekskavatör ürünleriyle ilgili AR-GE ve ürün geliştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Gaziantep’te ilk AR-GE Merkezinin MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulduğuna vurgu yapan Bayraktar, “23’ü mühendis olmak üzere, sektöründe uzman ve deneyimli toplam 45 kişinin istihdam edildiği AR-GE Merkezi, sektörde yerli üretimin gözbebeği haline gelen MST’nin mevcut ürün gamı ve gelecekte planladığı ürünler için yoğun bir çalışma gerçekleştirmektedir’’ diye konuştu.

 

MST HAKKINDA

Tekstil, Enerji, İnşaat, Ambalaj, İş ve Tarım Makinaları, Finans, Bilişim, Sağlık, Eğitim, AVM ve Gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Sanko Holding, 2003 yılında iş makinaları sektörüne yatırım yaptı.

 

MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gaziantep’teki 42.000 metrekarelik kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde MST markası ile kazıcı yükleyici, teleskopik forklift ve mini ekskavatör üreterek, Sanko çatısı altında sanayimize önemli değer katmaktadır.

 

MST, AR-GE çalışmaları ile ürün gamını sürekli artırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST’nin AR-GE çalışmaları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş AR-GE merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler görev yapmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol