banner1424

Bakınca ne olacak, tabi ki önünü göremeyeceksin!

Önünü göremeyince, kazalara da davetiye çıkartıyorsun demektir. Diğer adıyla, açık açık belki de ölümcül kazalara ‘gel, gel’ diyorsun ister istemez. Allah korusun kendin gittin de, daha kaç kişinin canını yakacak, ocağını söndüreceksin, Allah bilir!

Araçtaki bütün aynalar, kontrollü çıkış ve sürüşler içindir. Sürücüyü yönlendirir, yardımcı olur, kaza riskini en aza indirdiği gibi, hayat da kurtarır!

Bu girişi neden yaptım, anlatayım.

*

Doğrusunu söylemek gerekirse, başlıktaki anlamlı cümleyi Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan söylemişti aylar önce. Aklımda kalmıştı, hatırlatmak istedim..

İster spor kulübü olsun, ister belediye başkanı, ister siyasetçi, ister sivil toplu kuruluşu kanaat önderi, hadi ilerisini de yazılım isterse basın mensubu, sürekli dikiz aynasına bakmak yerine, önlerine bakmalarının gerektiğini hatırlatmamıza gerek var mı?

Bu şehri, bu toplumu yalnız bırakmaya gelmiyor bir anlamda.

Beşer şaşar.

*

Seçimlere sayılı günler kaldı, 5 ay. Doğacak çocuğun oğlan mı, kız mı, yoksa ölü mü doğacağına karar verecek Hüda’dır.

Ama bir gerçek var, seçim yaklaştı ya, yarın bu şehri sahipsiz bırakmayacağını, yükü ağır denilen kadim kentin sorunlarını en kısa sürede çözeceklerini söyleyenleri bir tarafa yazıyoruz elbet.

Siz sözünüzde durur, kanayan yaraya merhem olursanız, açım diyene ölmüş tavuk dürümü ısmarlarsanız, artık başkana alkış tutar, takıma destek verir, taraftardan alkış beklersiniz!

Gelecek cesaretiniz, yüzünüz varsa tabi.

*

Son sözüm; Fırat Görgel bu şehrin öz evladı,  değeri, siyaseten de hafızası. İl Başkanlığında başarılı bir dönem geçirdi, bundanson8raki durakta hak edeceği yere geleceğine inancım tam.

Büyükşehire de yakışır, Onikişubat’a da. Kısmetinde ne ve hangisi varsa artık!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol