Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

TGGF BAŞKAN VEKİLİ ŞAHİN HOPUR, TÜM DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

Dulkadiroğlu İlçesi Bertiz bölgesinde geleneksel olarak düzenlenen Bertiz Boyalı Güreş Turnuvası’nın bu yıl 27’ncisi gerçekleştirildi. Dulkadiroğlu Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirilen müsabakalara çok sayıda sporcu katıldı.

TGGF Başkan Vekili Şahin Hopur, tüm deprem şehitlerimizi ve şehit Sporcu kardeşlerimizi rahmetle andığını, Şehit olan sporcu kardeşlerini unutmayacağını belirterek, Boyalı er meydanından daha çok şampiyonlar çıkacağını söyledi.

HAYATINI KAYBEDEN MİLLİ GÜREŞÇİLERİMİZ DE VARDI

”Değerli Misafirler, değerli basın mensupları, çok kıymetli Kahramanmaraş Boyalı’lı hemşehrilerim. Hepinizi saygı, sevgi, muhabbetlerimle selamlıyorum. Evet. Yedi ay önce asrın felaketi bir depremi yaşadı memleketimiz. Bu memlekette burada bulunan tüm abilerimiz, hemşehrilerimiz yakınlarını kaybettik.

Bunların içinde öyle birileri var ki bayrağımızı göndere çektirmek için İstiklal Marşı’mızı söyletebilmek için bir arada bulunan milli güreşçilerimiz vardı. Bunların yanında futbolcu arkadaşlarımız vardı. Bunlar toplu halde bir yerde rahmetlik oldular. Deprem şehidi oldular. Tüm deprem şehitlerimizi ve bu şehit Sporcu kardeşlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

HERŞEYE RAĞMEN HAYAT DEVAM EDİYOR

Başkan Hopur, konuşmasının  devamında ise ”Geçen yıl bu yıl bu sahalarda güreş yapan arkadaşlarımız da vardı içlerinde. Ne yazık ki bu yılki boyalı güreşlerimizde Dereköy güreşimizde olduğu gibi buruk bir sevincimiz var. Ama hayat devam ediyor. Artık biz normalleşmeliyiz. Aynen nasıl sanayide, ticarette, ilimde, bilimde, normalleşiyorsak sporda da normalleşmemiz lazım. Çünkü bu gençlerimiz dünya minderlerinde bizleri temsil ediyorlar. Bugün Sırbistan’da serbest ve dünya şampiyonamız var. Allah onlara da kuvvet versin. Ben sözlerimi çok uzatmadan inşallah buradan bu er meydanından Boyalı er meydanından daha nice şampiyonlar çıkmak üzere diyor, sizlere iyi seyirler diyorum. Allah’a emanet olunuz.” ifadesini kullandı.

KATILIM VE İLGİ ÇOK OLUNCA…

Dulkadiroğlu Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirilen müsabakalara TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı AK Parti Milletvekili Vahit Kirişçi, AK Parti Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Milletvekili Mehmet Şahin, MHP Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Önceki dönem TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, MHP İl Başkanı Vahit Demiröz, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Muhammet Paçacı, MHP Onikişubat İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı, Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Ülkü Ocakları İl Başkanı Dursun Nar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve çok sayıda güreş sever katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol