Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

MİLLİ GÜREŞCİ ŞAHİN HOPUR AS BAŞKANLIĞA GETİRİLDİ
  

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu 4. Olağan Kongresi 12 Kasım Cumartesi tarihinde Ankara Berra Otelde 182 delegenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen olağan kongrede gündem Federasyon başkanlığı seçimleriydi 182 delegenin katılımıyla Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu başkanlığını kazanan isim Dünya Etno Spor Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Dr. Hakan Kazancı oldu.

Federasyon Başkanlığı seçiminin ardından yönetim kurulu belirlendi. Federasyon Başkanı: Dr. Hakan Kazancı Onursal Başkan: Prof. Dr. Alparslan Ceylan Başkan Vekili: Müjdat Bozkır (Mali Müşavir) Başkan İkinci Vekili: Abdulhadi Turus  (TİKA Özel Kalem Müdürü) İcra Kurulu Başkanı: Mustafa Küçükmeral Şalvar  Güreşi ve Aba Güreşi As Başkanı: Şahin Hopur Kuşak Güreşi As Başkanı: Fahrettin Şolpan Atlı Okculuk As Başkanı : Levent Talha Suluoğlu Atlı Cirit As Başkanı: Mehmet Özgül Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak As Başkanı: Günal Genç Rahvan Kızak ve Geleneksel Kızak As Başkanı:  Ziya Gökalp Ceylan Kurallar Koordinatörü: Hacı Sürmeneli Yanı sıra, Enes Çelik, İbrahim Eren, Mehmet Fatih Kalender ve Muhammet Ali Özeken yönetim kurulu üyesi olarak belirlendi.

ŞAHİN HOPUR GÜREŞ'TE MARAŞ'IN GURURU

Yönetim Kurulunda Kahramanmaraş´ın tanınan ismi Milli Güreşçi Şahin Hopur da yer alıyor.

Hopur, Şalvar Güreşi ve Aba Güreşi As Başkanlığı görevine getirildi. TÜRKİYE GELENEKSEL SPOR DALLARI FEDERASYONU Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanlığının amacı;  ata sporlarımızın yaygınlaşması ve gelişmesi için 1996 yılında kurulmuştur. İlk Başkanlık Görevini Recep KILIÇ üstlendikten sonra sırasıyla Alper YAZOĞLU, Nihat GEZDER ve Fatih İSTANBULLUOĞLU , Alparslan CEYLAN, başkanlık görevlerini yerine getirirken CEYLAN´dan bayrağı KAZANCI devraldı.

Federasyon, Ata sporlarımızın yayılması ve gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun vizyon olarak benimsedikleri ilke; böylesine köklü bir camiayı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve her türlü etkinliklerden anında haberdar ederek bu camiaya gönül verenleri tek bir çatı altında toplamak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol