Öne Çıkanlar OLCAY KILAVUZDAN TÜRKOĞLU ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET BAYAZIT KUZEY İLÇELERİNE ÇIKARMA YAPTI Dulkadiroğlu YARDIM SEVERLİKTE ÖRNEK BİR İNSAN; MEHMET HANEFİ ÖKSÜZ YEŞİLYÖRE YOLU ASFALTLANIYOR

Bu haber kez okundu.

GENÇLER ULUÇINAR’IN İZİNDE
 Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlerin sosyal ve kültürel açıdan gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği "Seyyah Ulu Çınarın İzinde" hareketlilik projesi kapsamında Kahramanmaraş’tan gençler çeşitli illeri gezecek.

BU YAZ GENÇLER GEZİYE DOYACAK

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, yaz aylarında düzenlenecek gençlik kampları, gezileri ve gençlik merkezi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Kabakcı, “bu yaz gençler geziye doyacak” dedi. Bu projeler hakkında bilgiler veren Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Spor Bakanlığının bu yıl ilklere imza attığını söyledi. İlk olarak Türkiye’de 7 bölgede uygulanacak olan ‘Gençlik Treni’ projesine değinen Kabakcı, gençleri trenle farklı illere götüreceklerini ve bu illerin tarihi ve kültürel zenginliklerini göreceklerini belirtti.

Bunun yanı sıra gençlik treninde olduğu gibi gezi konulu ‘Seyyah Uluçınar’ın izindeyiz konulu projeye de değinen Kabakcı, bu projede de Kahramanmaraş’tan 100 bin gencin faklı illere gezi için götürüleceğini ifade etti. Kahramanmaraş’tan farklı illere düzenlenecek gezilerin yanı sıra Kahramanmaraş’a da gezilerin düzenleneceğini ifade eden Kabakcı, yüzlerce gencin Kahramanmaraş’ı geleceğini söyledi.


BAŞVURULAR SONA ERDİ

Öte yandan Seyyah Projesi, 26 Haziran - 02 Eylül tarihleri arasında, 81 ilden 14-19 yaş grubu gençlerin farklı illere seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla hazırlandı. Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinde, toplumsal ilişkilerini artırmalarında, kendilerini ifade etmelerinde, özgüvenlerinin gelişmesinde ve vizyon kazanmalarında en etkili yollardan biri olarak eğlenerek öğrenmeyi sağlayan bir etkinlik olduğu belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Seyyah-Ulu Çınarın İzinde" hareketlilik projesinin katılımcı başvuruları bugün sona erdi.

3 BİN GENÇ, 9 DÖNEM HALİNDE 9 AYRI İLLERE SEYAHAT ETTİRİLECEK

Seyyah Ulu Çınarın İzinde Hareketlilik projesine 14-19 yaş grubundaki 3 bin genç, 9 dönem halinde 9 ayrı illere seyahat ettirilecek. 14-24 yaş gurubundaki her gencin katılabileceği proje kapsamında Adana, Adıyaman, Aksaray, Hatay, Kayseri, Sivas, Tokat, Şanlıurfa ve Nevşehir illerine 4 günlük geziler düzenlenecek olup tamamen ücretsiz olduğu belirtildi. Gezi süresince ulaşım, konaklama ve yemek ücretleri Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol