banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

FUTBOL HEYECANI FİNAL MAÇI İLE SONA ERDİ

Bu büyük acıyı hafifletmek birazda normal hayata dönmek amacıyla düzenlenen ''Çocuklar Sporla İyileşir'' Futbol turnuvası düzenlendi.

Yaklaşık bir ay süren ve çok heyecanlı maçların oynandığı turnuvada çocukların az da olsa stresli ortamdan uzaklaştığı görünürken, futbol severlerde çocukların bu heyecanına ortak oldular.

Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve TÜFAD tarafından organize edilen turnuvada Şampiyon Helete Demirspor  oldu.

Turnuvanın başından sonuna kadar güzel bir futbol ortaya koyan ve bütün rakiplerini geride bırakan Helete Demirspor turnuvanın şampiyonu oldu.

Finalde rakibine 2-1’lık skorla mağlup olan AS Vefaspor ise turnuvayı 2. sırada tamamladı.

Turnuvada üçüncülüğü ise Uludazspor’u 1-0 mağlup eden Göksun Belediyespor kazandı.

Turnuvayı Şampiyon olarak bitiren Helete Demirspor’a  kupasını Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Şube Başkanı Mesut Çanak verirken, turnuvada 2. Olan AS Vefaspor’un kupasını ise ASKF Başkanı Ekrem Karaoğlan verdi.

Turnuvaya Göksun ilçesinden katılan ve oynadığı futbolla büyük beğeni kazanan Göksun Belediyespor  kupasını Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Orak’ın elinden aldı.

Turnuva ile ilgili görüşleri açıklayan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, Yaklaşık bir ay süren bu turnuvaya 27 takım müracaat etti. Yaklaşık 550 civarında çocuk bir ay boyunca futbolla yattı, futbolla kalktı. "Çocuklar sporla iyileşir" sloganıyla yola çıktık ve  böyle bir etkinlik düzenledik. Turnuvanın faydalı olduğunu düşünüyorum.”

Sporun, insanlığın ortak dili olduğunu da belirten Başkan Mesut  Çanak, "Deprem sonrası çocuklarımızda ortaya çıkabilecek psikolojik uyumsuzlukların önlenmesi, evlatlarımızın aile ve toplum düzeyinde yeniden ilişkiler kurabilmesi gibi sorunların çözümü için, sporun ortak dili bize yol gösterecektir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394