banner1424
Öne Çıkanlar ŞEKERDERE GÜZERGAHI BAYRAM ÖNCESİ AÇILIYOR KAHRAMANMARAŞLILAR OKUDU BU ÖRGÜTÜN ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ ARAÇTA SIKIŞIP KALDI Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’İN DOĞA YÜRÜYÜŞÜNDE 1250 KİŞİ YÜRÜDÜ
  

Her hafta Cumartesi günü sabahleyin saat 09.30’da başlayan Kılavuzlu Kent Ormanı girişinden başlayıp, Kılavuzlu Su Sporları Merkezi’ne kadar devam ederek tekrar dönülen ve 6 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen Doğa Yürüyüşünün devam edeceği belirtildi.

HEM YÜRÜYOR HEM İSTİŞARE EDİYORUZ

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle beraber yürüyoruz.  Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin sağlığı sıhhati huzuru bizim için çok önemli. Biz bu alanda çok önemli yatırımlar yapıyoruz. Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin daha rahat nefes alabilmesi için yeşil alanlar, rekreasyon alanları yapıyoruz, spor tesisleri yapıyoruz. Çocuklarımıza spor okulları açıyoruz özelikle yaz spor okulları. Bulunduğumuz bölge de doğa harikası bir bölge. Kahramanmaraş'ın en güzel noktalarından bir yer. Burada tertemiz havada doğa harikası bir görsel içinde Kahramanmaraşlı hemşerilerimize Kahramanmaraş'ın güzel insanlarıyla beraberce hem spor yapıyoruz hem yürürken istişare ediyoruz. İnşallah bunu geleneksel hale getirme gayreti içindeyiz” dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN YAŞAM ALANI YAPIYORUZ

Kahramanmaraş Halkını bu doğa harikası yerde yürüyüş yapmaya davet eden Başkan Erkoç: “ Sadece cumartesi sabahları değil diğer günlerde de hafta sonu da vatandaşlarımız aileleriyle beraber burada yürüyebilirler. Burada güzel zaman geçirebilirler. Bu alanları bu yolları onlar için yaptık. Bu bölgede büyük rekreasyon alanları yapıyoruz. Özelikle Kılavuzluya yapacağımız  Recep Tayyip Erdoğan Yaşam Alanı rekreasyon alanı gerçekten Türkiye'de Dünyada örnek gösterilen alanlardan  bir tanesi olacak. Kent ormanı olarak düzenlediğimiz şimdi Ceyhan bölgesine yapacağımız Recep Tayyip Erdoğan Yaşam Alanıyla da bu bölgeyi daha da güzelleştireceğiz.  Ben bu doğa yürüyüşümüze katılan başta muhtarlarımız olmak üzere sivil toplum kuruluş temsilcilerimize, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol