Öne Çıkanlar ALÇAKÇA HUBUBAT HASAT BAYRAMI CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR GÖNLÜMDEN GEÇEN TEK BAŞINA İKTİDAR

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR GELENEĞİ BOZMADI: YILDIZLARDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU
 Osman Sayın Spor Salonu’nda 40 takımdan 360 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen müsabakaların sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Güreş Takımı 2 altın, 2 gümüş ve 3 tane de bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile Türkiye şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Güreş Takımı 65 puanla Türkiye birincisi olurken ikinci 43 puanla İstanbul Sancaktepe, üçüncü ise 38 puanla Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu.

Müsabakaların sonunda bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı: “İki günden beri devam eden güreşlerde bugünkü müsabakalarla son buluyor. 4 grup içerisinde 1500 güreşçi ile başlayan elemeler sonucunda bu gruplarda galip olanlar 40 takım halinde Kahramanmaraş’a geldiler. Bu 40 takım arasında İstanbul Büyükşehir, Sancaktepe, Bursa, Antalya, Erzurum gibi güreşin çok etkin olarak yapıldığı yerlerden geldiler. Bu müsabakaların sonunda güreşçilerimiz üçüncü kez şampiyon oldular. 2015 ve 2016 yıllarında da güreş takımımız şampiyon olmuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak çok mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç bu konuda bizlere her türlü desteği vermektedir. Güreşçilerimiz 7 kategoride başarılı oldular. 3 bronz, 2 gümüş ve 2 de altın olmak üzere toplamda 7 madalya aldılar.

Bundan dolayı çok mutluyuz. Güreş takımımız yıldızlardan sonra gençlerde ve büyüklerde de yanı başarıyı yakalamasını bekliyoruz. Çünkü alt yapısı olmayan bir takımın üst yapısının kurulması mümkün değil. Kahramanmaraş, güreş dünyasında adından bahsettiren, Kahramanmaraşlı güreşçilerin müsabakalara katıldığı zaman kıran kırana bir mücadele olduğunu diğer güreş takımlarımız biliyorlar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Güreş Takımımızın bundan sonraki Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluklarında da aynı başarıyı göstererek Şanlı Bayrağımızı göndere çektirmelerini temenni ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol