banner1424
Öne Çıkanlar Milletvekili aday adayı BORAHAN Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Bastırmacı MEHMET SABANCI DUR DURAK DEMİYOR!

Bu haber kez okundu.

MİLLETVEKİLİ DR. KARATUTLU'DAN SAĞLIK BAKANLIĞI'NA TEPKİ

Dr. Karatutlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Anlaşılan iktidar muhalefet Sağlık Bakanıyla da mücadele edeceğiz. Depremle uğraşmak yetmiyor, bir de Sağlık Bakanının kaprisleri ile uğraşacağız görünüyor. Allah sonumuzu hayretsin."

Bazı iktidar milletvekillerinin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın atadığı ilk sağlık müdürüne karşı çıkmalarının, bakanın Kahramanmaraş'a özellikle yatırımlar yönünden olumsuz yaklaşmasına neden olabileceğini belirten Karatutlu, "Bizim reddettiğimiz Sağlık müdürünü Gaziantep’e ataması bunun ilk işareti." dedi.

Nihayetinde beş ay süren bir bekleyişten sonra Uzm. Dr. Vehbi Şirikçi'nin Kahramanmaraş'a Sağlık Müdürü olarak atanmasından memnuniyet duyduğunu belirten Dr. Karatutlu, "Bizim de meclis kürsüsünden müdür sonununu dile getirmemizin etkisi olmuştur. Uzm. Dr. Vehbi Şirikçi'ye hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Karatutlu, bakanlıkla ve ilgili tüm taraflarla konuyu yakından takip edeceklerini ve Kahramanmaraş'ın sağlık hizmetlerindeki sorunlarını meclis gündemine taşıyacaklarını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol