Öne Çıkanlar KENTİN KANAYAN YARALARINA PARMAK BASTI OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR DEBGİCİ B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI dizi

Bu haber kez okundu.

MARAŞ BİR SOYLU GÖRDÜ
 Başbakanın; "Bizim bir gömleğimiz var. Ama o gömlek beyazdır. İdamlık ve bayramlık gömleğimizdir" sözünü hatırlatan Soylu, Menderes ve Özal'ın sıkıştığında millete gittiği gibi, AK Parti'nin de siyaseti millete hizmet etmek gibi önemli bir görevi ortaya koyduğunu belirterek; "Açık söylüyorum. Büyük Türkiye meselesine kafasını koyan, gönlünü koyan insanlara yardım etmenin bu memleketteki en temel zorluklardan biri olduğunu düşünen bir kardeşinizim. Ne yapacaktım yani- Sinecek miydim, bekleyecek miydim- Bu insanlar, memleketin kalkınmasında bugün büyük bir mücadele ortaya koyarken, arkamı dönüp, sırtımı dönüp, sinip, 'aman başarısız olsunlar' diye bekleyecek miydim, tabi ki hayır." dedi.DEĞİŞİM SEÇİMLERİNDEN ÖRNEKLER

Ülkenin 2014'de yapılacak seçimle yeniden bir değişim sürecine gireceğini ifade eden Soylu, ülkede yaşanan değişim seçimlerinden örnekler verirken, ülkenin bir değişim seçimi olduğuna dikkati çekti;  "6 Kasım 1983, Türkiye'nin değişim seçimidir. 3 Kasım 2002, tekrar iddia ederek söylüyorum 1950'den de 1983'ten de çok daha önemli olan, çünkü sürdürülebilirliği olan bir seçimdir. 12 Eylül 2010 referandumu Türkiye için bir değişim seçimidir. 1982'de referandumda 'hayır' veren bir aileden gelmekteyim" diye konuştu.

DIŞARIDA BİR ZABITA BEKLİYOR!

Türkiye'nin en önemli seçimine doğru gidildiğine işaret eden Soylu, AK Parti'nin, Türkiye'nin tekrar bir araya gelmesi, birlik, beraberlik ve kardeşlik projesinin anlamını ortaya koyarak, yarınlarına güçlü bir şekilde gitmesinin en önemli teminatlarından biri olduğunun altını çizerek; "Bunu Türkiye'nin bütün geleceğine, bütün toplumuna, herkese anlatmakla teker teker mükellefiz. Dışarıda bir zabıta beklemektedir. 'Acaba bir zafiyet olur mu, bir rehavet olur mu da, biz bunların üç katını tekrar başına yıkabilir miyiz' diye beklemektedirler. Bir çatımız, bir katımız kaldı. Kimse gelip 2002 iktidarını cebinize koymadı, kimse gelip 2007 seçim sonuçlarını cebinize koymadı, kimse gelip 2011 seçim sonuçlarını, 2010 referandumunu cebinize koymadı. Hepsini kendi inancınızla, kendi kararlılığınızla, kendi zihninizle, kendi anlayışınızla gerçekleştirdiniz” dedi ve bu seçimin bütün bu yapılanların en tepe noktalarından biri olduğunu belirterek, sözlerine nokta.

HEDİYE VE ROZET TAKMA OLAYI

Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu ve İl Başkanı Fatih Erkoç'un da konuşma yaptığı toplantıda, Erkoç, Soylu'ya ceviz oyma sandık hediye ederken, Soylu'nun yanı sıra TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Milletvekilleri Ramazanoğlu ve Güvenç, DP'den AK Parti'ye katılanlara parti rozeti taktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393