Öne Çıkanlar GÖZLE GÖRÜLÜR DEĞİŞİM BU EĞLENCE KAÇMAZ MHP SİGARA İZMARİTİ YANGINA SEBEP OLDU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

İYİ PARTİ’Lİ AKKURT; PARTİMİZ TOPARLANACAK, NİYETİMİZ NET!

2 Ağustos günü ilçede düzenlediği toplantı ardından başkanlık divanını açıklayan İYİ PARTİ Onikişubat İlçe Başkanı Av. Hamza Akkurt, İyi Parti teşkilatlarında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkanlık divanını oluştururken de İyi Partiye gönül veren teşkilatın kuruluşundan beri birlikte çalışan arkadaşlara görev vermeye gayret ettiğini dile getirdi.

Akkurt, “Geçmiş dönemde yaşananlardan dersler çıkartarak yerel seçimlere hep birlikte çalışılması meselesinde arkadaşlarımızla ittifak halinde olduk!” dedi.

PARTİDEKİ DAĞINIKLIK, SEÇİMDE BAŞARISIZLIK, NE YAPACAK?

Sohbetimiz sırasında kendisine; “Seçimde ağır yenilgi aldınız. Herkes  milletvekili çıkmasını beklerken, hayal kırıklığı yaşandı. Hem ülke, hem yerelde oy kaybettiniz. Ne yapacaksınız?” şeklindeki soruma şu cevabı verdi; “Dediklerinize katılmamak mümkün değil. Zaten rakamlar, gerçekler ortada. Genel ve yerel seçimlerdeki başarısızlığı ortadan kaldırmak, gidenleri, küsenleri yeniden partimize getirmek, kazandırmak için arkadaşlarımız ile el birliğiyle hareket edeceğiz. Bu partiye gönül veren insanları bir araya getirmek, birlik beraberlik mesajları vererek toparlanmak istiyoruz!”

Başkan Akkurt, önümüzdeki hafta içinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte batı köylerine yapacakları ziyarette, vatandaşların sıkıntılarını yerinde göreceklerini, vatandaşı dinleyerek yetkilileri uyaracaklarını, ki en önemlisi de, partiye emeği sinen eski il-ilçe başkanlarını, listeye giremeyen, aday gösterilmeyen milletvekili aday ve aday adaylarını da ziyaret ederek gönüllerini alacaklarını sözlerine ekledi.

BATI MAHALLERİNDE SU SIKINTISI HAD SAFHADA

Sohbetimiz esnasında batı köyleri diye isimlendirilen Önsen, Fatmalı, Yeşilyurt, Kurtlar, Hacıağalar, Altınova’da ciddi derecede su sıkıntısı olduğuna vurgu yapan Başkan Akkurt, ayrıca KASKİ’nin su kayıp ve kaçakları önleme konusunda daha titiz davranması gerektiğini hatırlattı.

Su sıkıntısının ancak bölgeye bir baraj yapımı ile önlenebilineceğini, ayrıca enerjiden de tasarruf edilebilineceğini belirten Akkurt, vefat etmeden önce doğup büyüdüğü mahallenin su sıkıntısını gideren merhum İmran Kılıç ile bu sıkıntısının yaşanmadığının da altını çizdi.

ARSALARA TEKER TAKILDI, KAYDIRMALAR VAR

Başkan Akkurt, bölgede zeytinlik alanların imara açıldığını, yol kenarındaki arsaların sahibine göre işlem yapılarak uzaklara taşındığını ve bir harita mühendisinin marifeti ile 2.800 dönümlük alanın da özel şahısların mülkiyetine parselasyon yapıldığını, tarla sahiplerinden bağış alınmasının da kabul edilemez olduğuna dikkat çekti ve sordu; “Kim bu harita Mühendisi, 2.800 dönümlük alanı kimlere peşkeş çekecekler!”

Akkurt, özetle bu parselasyon oyunlarının altında rant yattığını söyledi.

AV. HAMZA AKKURT KİMDİR?

Daha 29 yaşında, genç.

2016’da avukatlığa merhaba dedi. 2018’de İYİ PARTİ’de siyasetle tanıştı.

2019’da partisinin belediye meclis üyesi adayı oldu.

2019’dan beri İyi Parti Onikişubat ilçe başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Akabinde, Av. Osman Ay’ın Ankara ikameti ve istifası sebebiyle 2 Temmuz’da Onikişubat ilçe başkanı olarak atandı.

Evli ve bir erkek çocuk babası.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol