banner1483
Öne Çıkanlar test Kadir tanış ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ SANİ KONUKOĞLU ANILDI BİR ÇADIR DEVLETİ DEĞİL

Bu haber kez okundu.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİLER AK PARTİ'YE KATILDILAR

Ak Parti İl binasında düzenlenen  partiye katılım ve rozet takılım törenine  AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Cihat Sezal, Habibe Öçal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ile birlikte partililer katıldı.

“KENT SİYASETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan isimlerin aralarına katılmalarından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Görgel, “Bugün burada toplanmamızın amacı muhalefetteki bu rahatsızlığı gören, bu memleketin evladı olan bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalarla büyük örnek teşkile etmiş kardeşlerimizin partimize katılımını yapacağız. Bugün Onikişubat Belediye Meclis Üyelerimiz Nuri Kara ile Halil İbrahim Kılıç’ın inşallah İYİ Parti’den AK Parti’ye katılımını hep birlikte gerçekleştireceğiz. İki ismin de siyasi hayattaki bu değişiminin partimiz için ve şehrimiz için hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“MİLLİ SİYASETTEN YANA OLANLARIN PARTİMİZE KATILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Toplantıda bulunan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, “Her iki isim de Onikişubat’ın Belediye Meclis üyeleri. Bu noktada muhalefetin geldiği bu noktada her iki ismin de gösterdiği bu tavır çok kıymetlidir. Bu isim milli siyasetten yana olup AK Parti’ye katılmaları çok önemli” dedi.

“BİZLER DOĞRU YOLDAYIZ”

AK Parti Milletvekili Ahmet Özdemir, şunları söyledi: “Bu sadece bir siyasi partiden başka bir siyasi partiye üye kaydı olarak değerlendirilmemeli. Sadece İYİ Parti’den AK Parti’ye geçiş değil, bir milli beka sorunu olduğu için siyasi parti değişikliği aynı zamanda da vatanına milletine sevgisinden dolayı da bir siyasi parti değişikliği. Bütün bunları değerlendirince Allah’a şükürler olsun ki bizler doğru yoldayız. Aynı zamanda sayımız gittikçe artıyor bununla birlikte vatanını ve milletini sevenlerin de sayısı gittikçe artıyor. Bu çok kıymetli.”

 “CUMHUR İTTİFAKI DURUŞUNU BOZMADI”

Ak Parti Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, “Cumhur İttifakı’nın bu güne kadar değişmeyen bir duruşu vardı. 2 arkadaşımızın muhalefet partilerinde yaşanan sıkıntılı durumu görüp buraya geldikleri için ve muhalefetin içinde bulundukları siyaset için ve milletin yanında olmadıklarını fark ettikleri için bugün aramıza katıldılar. Allah onlardan razı olsun, aramıza hoş geldiler” ifadelerini kullandı. “ÖZÜMÜZE DÖNMEK BİR ERDEM” AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, “Hamt olsun Rabbime ki bu durum bir öze dönüştür. Yine partimize katılımları ile bizleri şereflendiren kıymetli kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum. Sonu belli olmayan bir oluşumdan tekrar özüne dönmek büyük bir erdem” diye konuştu.

 “BU KATILIM ÇOK ANLAMLI”

 Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek şunları dile getirdi: “Bu katılımdan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirmek istiyorum. İki arkadaşımızın bizlere katılması ile birlikte çalışmalarımızın daha anlamlı hale gelecek.” Muhalefet partilerinin son zamanlarda gösterdiği siyaset sonrasında rahatsız olduklarını ifade eden Nuri Kara, “Şunu belirtmek isterim ki, biz buraya şahsi kaygılar güderek gelmedik, biz buraya memleket kaygısıyla geldik. Bizim olduğumuz yerde ne terör örgütü ne de onun uzantıları olamaz. ‘Tavşan kaç, tazı tut’ siyasetinin yapıldığı kumar masalarında ülke geleceği için zar atılan bir yapının içerisinde bulunmak bizler için söz konusu olamaz. Bizim tarafımız belli, bizim tarafımız Türkiye Cumhuriyeti’dir, bizim tarafımız Türk milletinin tarafıdır” dedi.

BİZİM TARAFIMIZ BELLİDİR. BİZİM TARAFIMIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR, TÜRK MİLLETİNİN TARAFIDIR

Onikişubat Belediye Meclis Üyesi Nuri Kaya, “Biz buraya şahsi kaygılarımızla gelmedik. Biz buraya memleket kaygısıyla geldik. Bizim olduğumuz yerde, ne terör örgütünün uzantıları ne de iş birlikçileri bulunmaz. Kaç ayak olduğu belli olmayan, tavşan kaç tazı tut siyasetinin yapıldığı kumar masalarında ülke geleceğine zar atılan bir yapının içerisinde bulunmamız bizim için söz konusu olamazdı. Bizim tarafımız bellidir. Bizim tarafımız Türkiye Cumhuriyetidir, Türk milletinin tarafıdır.” dedi.

Onikişubat Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Kılıç ise “Bugün buradayız, milletin kurmuş olduğu AK Partiye gelme kararı aldık.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol