Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

BU TARZ SENİN BAŞKAN ÖZDEMİR
 Onikişubat İlçe 1. Olağan Kongresinde, Divan Başkanlığını Ömer Oruç Bilal Debgici’nin yaptığı salonda konuşan Mehmet Muş, AK Parti olarak emaneti kutsal bildiklerini, onun için de emanetin aslı kendilerinden isteyinceye kadar muhafaza etmenin onur, görev ve namusları olduğunu belirtirken, onur, görev ve namus için bütün kirli odaklara karşı sert durup mücadele ettiklerini dile getiren Muş, AK Parti'ye yapılan girişimlerin hepsinin şimdiye kadar başarısız olduğunu ve millet iradesinin üstün geldiğini belirten Muş, ancak 2011'den sonra bu girişimlerin devam ettiğini ifade ederek;

"2011 seçimleri sırasında, evet artık AK Parti'nin seçimi kazanma ihtimali kalmadı, yüzde 35'lere düştü' dediler. Hatta bazıları çok düşük kamuoyu yoklamaları yapıp çeşitli basın yayın kanallarıyla kamuoyuyla paylaşarak, AK Parti'ye olan desteğin, sempatinin azalması için çalışmalar yapıyorlardı. Fakat sokak ve meydan başka söylüyordu. 2011'de bu hayali kuranlar o kurdukları hayalleriyle baş başa kaldılar ve bizler oylarımızı daha da artırarak yüzde 50 ile tekrar iktidara geldik. İşte ikinci hamle bundan sonra başladı. Vesayet sevdalıları vardı. Kirli odakların uzantıları vardı. Onların yanındaki uluslararası bazı odaklar ve son olarak da paralel örgüt diyebileceğimiz devletin içine sinmiş, bir gün yapacağı ihaneti bekleyen paralel örgüt vardı." dedi.


MİT KRİZİ BASİT BİR OLAY DEĞİL!

AK Parti'nin 2011'de seçimi kazanmasıyla uluslararası ve yerel grupların "Seçimi tekrar kazandılar, artık ne yapıp edip bir şekilde bu hareketin iktidardan gönderilmesi lazım" diyerek çalışmalarına başladıklarını ileri süren Muş, bu süreçte birçok olayın yaşandığını, bunun ilkinin MİT krizi olduğunu belirtti.

MİT krizinin basit bir olay olmadığını belirten Muş, "Eğer orda amaçlarına ulaşmış olsalardı Türkiye'yi çok farklı bir noktaya götüreceklerdi. Hukuken amirinden izin almaları gerekmesine rağmen, bunu yaptılar. Maksat bazı tasfiyeler yapıp hükümeti işleyemez hale getirmek. Burada muvaffak olamadılar" ifadesini kullandı.

 

Mesele sadece ağaç olmayan bir Gezi hadisesiyle Türkiye'nin baş başa kaldığını hatırlatan Muş, şöyle konuştu:

"Tezgah kurulmuş, piyes yazılmış oynanacak anı bekliyorlardı. Herşey hazır. Fırsat bu fırsat ağaçlardan başladılar. Ağaç bir hikayeydi. Ordan bunu hükümete karşı bir kampanyaya çevirip acaba hükümet alaşağı edebilir miyiz. İnanın ana muhalefet partisinden bir genel başkan yardımcısı, bir televizyon programında 'az önce polis panzeri bir kadının üzerinden geçti, onu ezdi geçti' diyor. Maksatı millet buradan galeyana gelirde bunları daha da körükleyebilir miyim. Utanmadan sıkılmadan yalan söylüyor adam yalan. O zaman Suriye'de çekilen resimleri Taksim'de olmuş gibi servis ediyorlar. 'Efendim, bakın polis kurşunuyla öldü' diyorlardı. Allah onları bu oyunlarını tekrar başlarına geçirdi. Bunu planlayanlar organize edenler, muvaffak olamadılar. Millet iradesi üstün geldi."

Muş, AK Parti'ye karşı er meydanı yerine kaçak güreşip farklı bir yolu denemek için de paralel örgütün "haydi koçum" denilerek sahneye itildiğini söyledi.

ÖZDEMİR, “SORUMLULUĞUM ARTTI”

Toplumun en hassas olacağı ve tüm kesimleri etkileyebilecek "yolsuzluk" konusuyla, AK Parti'ye iktidardan uzaklaştırmak için operasyon için düğmeye basıldığını aktaran Muş, "Paralel örgütü devreye koyup 'Haydi koçum, siz bir hareket geçin bakalım' dediler. Bunlar da yıllarca saklandıkları devletin kılcal damarlarında, o ihanet gününü bekliyorlardı ve başladılar. Toplum en hassas olacağı, toplumun tüm kesimlerinin etkileneceği bir konu buldular. Konu, yolsuzluk. Bunun önünde perde tutup arkadaki yapacağı faaliyetleri perdelemek suretiyle hükümete karşı bir operasyondu, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleriydi. O zaman seçim dönemiydi. Dik durduk. Millet dik durunca milletin seçtikleri de dik durdu. Bu çok iyi planmış ancak hazırlanmış darbe planı tutmadı. Bunu gerçekleştirmeye çalışanlar deşifre oldular" şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti Milletvekili Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir'in konuşmalarının ardından, Onikişubat Belediyesi'nin 8 ayda yaptığı hizmetler ile Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Hanefi Mahçiçek'e verilen ödülün yer aldığı "hizmetin hikayesi" adlı film izletildi. İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, üzerine aldığı sorumluluğun daha da arttığını, omuzlarına binen yükün ağırlığını fark ettiğini belirterek, emaneti sonuna kadar muhafaza edeceğini söyledi.

 Kongreye ayrıca, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Seçimlere tek aday olarak giren Ahmet Özdemir, yeniden AK Parti Merkez Onikişubat ilçe başkanlığına seçildi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356