banner1457
Öne Çıkanlar ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Ebru sergisi BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN

Bu haber kez okundu.

BAKAN KİRİŞCİ, EXPO 2023 ARASTA ÇARŞISI’NDA STK TEMSİLCİLERİYLE

Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması, Onikişubat Belediyesi ev sahipliğinde EXPO 2023 Sergi Alanı’ndaki Arasta Çarşısı’nda gerçekleştirildi.

Buluşmaya, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in yanı sıra AK Parti Milletvekili Adayı ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu ile sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda temsilci katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na makam aracı olarak tahsis edilen Türkiye’nin yerli ve milli ilk otomobili olan TOGG’un T10X modeli de buluşmanın yapılacağı getirilirken, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Buluşmanın ev sahibi Başkan Mahçiçek, Bakan Kirişci ve misafirlerini girişte karşılarken, tek tek selamlaşıp sohbet etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından başlayan programda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel yaptı. Görgel’in selamlama konuşmasının ardından Bakan Kirişci söz alarak kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILDA YOL YÜRÜMEYE DEVAM ETMELİYİZ”

Türkiye ve dünya gündemine de değinen Bakan Kirişci, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekerek, Türkiye’nin hem dünden daha güzel olacağını hem de dost ve kardeş ülkelerin umudu olmaya devam edeceğini belirtti.

Türkiye’nin artık dünyada sözü dinlenen ve oyun değiştirici bir ülke olduğunu ifade eden Kirişci, “Bu, Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi şahsi seçimi değildir. Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dünya lideri olarak sadece kendi ülkesine olan bir mesuliyetinin, sorumluluğunun gereği olarak, görevli olması meselesi değildir. Aynı zamanda bu coğrafyaya bel bağlayan dünyada pek çok mazlum ve mağdur milletler var. Bunların da sesi, bunların da nefesi olan bir Cumhurbaşkanımız var. Biz, bu Cumhurbaşkanımızla önümüzdeki 5 yılda yol yürümeye devam etmeliyiz ki Kahramanmaraş’ımız bir an önce ihya ve inşa konusunda daha hızlı yol alsın” şeklinde konuştu.

“ŞEHRİMİZİN SORUNLARINI İSTİŞARE İÇERİSİNDE ÇÖZECEK, DEPREMİN YARALARINI SARACAĞIZ”

Başkan Mahçiçek ise programın ardından yaptığı paylaşımda, “Kahramanmaraş Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’nı, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Vahit Kirişci, Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanımız Fırat Görgel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Buluntu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanımız Ahmet Kuybu ile sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda temsilcinin katılımıyla EXPO 2023 Sergi Alanı’mızdaki Arasta Çarşısı’nda gerçekleştirdik. Şehrimizin sorunlarını tüm paydaşlarıyla istişare içerisinde çözecek, depremin yaralarını hep birlikte saracağız. Programımıza katılan STK temsilcilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakan Kirişci’nin konuşmasının ardından soru-cevap kısmına geçilirken, STK temsilcileri ilerleyen süreçte Kahramanmaraş’a yapılması planlanan projeler ve 14 Mayıs seçimlerine ilişkin sorularını yöneltti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471