banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

AKBULUT: TÜRKİYE İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ!

Genel merkezin görevlendirdiği kurucu ve kurucu olmayan yönetim kurulu üyeleri tarafından il düzeyinde ziyaretler gerçekleştirilen Deva Partisi’nde, bir taraftan teşkilatlanma çalışmaları devam ederken diğer taraftan teşkilatlarla durum değerlendirmesi yapılarak teşkilatlara parti içi programlar anlatılıyor.

ZİYARETLERLE GEÇENE DOLU DOLU BİR GÜN

Bu kapsamda Kahramanmaraş’a gelen Deva Partisi Disiplin Kurulu Başkanı ve 22 dönem Erzurum Milletvekili Mustafa Nuri Akbulut, il binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası ve Bertiz Vakfı’nı da ziyaret eden Akbulut, en son olarak basın mensuplarıyla buluştu.

Akbulut, burada yaptığı açıklamada; “Kahramanmaraş, Türkiye’nin diğer illerinin olduğu gibi bizim için çok önemli bir şehir. Teşkilatımız da çok canlı. Deva Partisi vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmayan, sosyal, siyasal, ideolojik hiçbir ayrım gözetmeden bu farklılıkları ülkenin gelişmesi için bir zenginlik aracı olarak gören, güç birliği içerisinde çalışan, inşallah nasip olursa da güç birliği ile ülkeye hizmet etmek için yola çıkmış bir parti. Canla başla çalışıyoruz ve dua ediyoruz. Allah hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, UCU KAPALI BİR TÜNELE GİRDİ”

Deva Partisi’nin tüm Türkiye’de il ve ilçe düzeyinde hemen hemen her kesimi ziyaret ederek halkın sorunlarını dinlediğini belirten Akbulut, AK Parti’nin sorun üstüne sorun ürettiğini söyledi.

Akbulut,  “AK Parti’nin getirdiği Cumhurbaşkanlığı sistemiyle maalesef ki Türkiye, ucu kapalı bir tünele girdi. İşleri her geçen gün daha kötüye götürüyorlar. Gerek iç politikada gerekse dış politikada attıkları her adım ülkeyi ne kadar kötü yönettiklerini ortaya koyuyor.  Tarım da bunlardan birisi. Çiftçi girdilerinin pahalılaşması, tahıl üretimindeki düşüş ve tarımsal ürünlerin tüketiciye yansıyan pahalılığı hem üretici hem de tüketici için sorun” dedi.

“DÖVİZ KURLARINDAKİ HAREKETLİLİK, MERKEZ BANKASININ AKTİF REZERVİNİN OLMAMASINDAN KAYNAKLANIYOR!”

Döviz kurlarındaki anormal hareketliliğe de değinen Akbulut, şöyle konuştu: “Son zamanlarda özellikle döviz kurlarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Bunun ana sebebi Merkez Bankası, BBDK ve TÜİK gibi ilgili kurumların bağımsız olmaması. Ve Merkez Bankasının olması gereken rezervlerinin el atından yok edilmesi. Bakın muhalefet partilerinin ısrarlar kaybolan 128 milyarı sormasına rağmen mantıklı bir açıklama yapamadılar. Bir ara depremde kullanıldı, dediler. Bir ara pandemide kullanıldı, dediler. Sonra rezervlerinin durduğunu söylediler. Yani bocaladılar durdular, mantıklı bir açıklama yapamadılar. Döviz kurlarındaki bu aşırı hareketlilik de iktidarın bu hareketliliğe müdahale edebileceği elinde argüman bulunmamasından kaynaklanıyor” diye konuştu.

O ZAMAN NE DİYE MÜDAHALE EDİYORSUNUZ?

Akbulut son olarak da;  “Kurların anormal bir şekilde yükselmesini de destekleyen açıklama yaptılar. İşte efendim, biz yüksek kur fazla ihracat modelini benimsiyoruz, dediler. Fakat bu yükseliş durdurulamayınca Merkez Bankası aktif rezervi olmamasına rağmen piyasaya müdahale etti. Madem yüksek kur ile fazla ihracatı hedefliyorsunuz o zaman niye müdahale ediyorsunuz? Bu, onların ne yapacaklarını bilemediklerini gösteriyor. İnşallah yapılacak ilk seçimde, iktidar değişikliği yaşanır da kötüye gidiş son bulur.” ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol