banner1457
Öne Çıkanlar ELBİSTAN ORTAOKULU DOLU DİZGİN ANIZ YANGINLARI HAYATI TEHDİT EDİYOR CHP AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ILICA YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu haber kez okundu.

SANKO’DA DÜNYA DİYABET GÜNÜ
 SANKO Tıp Öğrencileri Birliği (TÖB) Başkanı Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Enes Göğer, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında SANKO Tıp Öğrencileri Birliği gönüllüleri olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlik kapsamında vatandaşlara 'şeker tadında' bir hayatın ipuçlarını vermek adına bilgilendirmeler yaptık” dedi.

 

SANKO TÖB gönüllüleri olarak yaptıkları etkinliklerde topluma faydalı olmak ve farkındalığı artırmak çabası içinde olduklarını belirten Göğer, “Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Organ Bağışı etkinliğinden aldığımız olumlu dönüşler, diyabet günü etkinliğimizi gerçekleştirmemiz için bizleri yüreklendirdi ve doğru projelerle ne kadar etkili organizasyonlar yapabileceğimizi gösterdi" diye konuştu.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİMLER

 

Diyabet günü etkinliği öncesi SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Baştemir ve Tıp Fakültesi Dahili Bilimler Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necla Benlier'den diyabet ve kan şekeri ölçümü hakkında teorik ve pratik eğitimler aldıklarını kaydeden Göğer sözlerini şöyle tamamladı:

 

"SANKO TÖB Ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, standımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza kan şekeri ve beden kitle indeksi (BKI) ölçümleri yaparak, diyabet hakkında bilgiler verdik. Özellikle diyabet gibi kronik rahatsızlıkların yaygın olarak görüldüğü bu bölgede, farkındalık yaratarak, vatandaşlarımızın dikkatini çekmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu etkinlikte bizlere yardımcı olan hocalarımıza, bu tür organizasyonlarla halk sağlığına fayda sağlamamız noktasında her türlü kolaylığı sağlayarak, desteklerini esirgemeyen SANKO Üniversite yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471