banner1457
Öne Çıkanlar ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ… ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Ebru sergisi BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN

Bu haber kez okundu.

KIYMAZ, AHMET AYDIN’DAN GAZETECİLERE İNDİRİM İSTEDİ

KIYMAZ: GAZETECİLER KAMU GÖREVİ YAPMAKTADIR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz GAP gazeteciler birliğinin kuruluş amacını anlattıktan sonra ‘.. bu gün bu çatı altında bölgemizde gazetecilik kaygısıyla mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir topluluk olarak dayanışma içerisinde mesleki sorunları göğüslüyoruz. Mesleki sorunlarımız her zaman vardı fakat bu dönem ekonomik şartlar sektörümüzde girdi maliyetlerindeki artışla yükseldi. Meslektaşlarımız kamu görevi yapmaktadırlar. Halkı doğru bilgilendirmek için kutsal görev yapan gazetecilere daha önceden THY sarı basın kartlarına indirim uyguluyordu, evde işyerinde kullandıkları telefon ve faks hizmetlerini devletimiz indirim yapıyordu. Yeniden bu indirimlerin yapılmasını istiyoruz. Hazırladığımız talebimizi içeren dilekçemizi bizzat TBMM milli savunma komisyon başkanı aracılığıyla Ulaştırma bakanımıza iletilmesini arzu ediyoruz. 

SARI BASIN KARTINI BELLİ SÜRE TAŞIYAN (ÖRNEK 10 YIL GİBİ) GAZETECİLERİN YARARLANABİLECEĞİ BELLİ KOLAYLIKLAR MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN BİR NEBZEDE OLSA RAHATLATICI OLACAKTIR.

Ahmet Aydın beye GAP bölgesine, Adıyaman’ın sorunlarına ve basın sektörüne duyarlılığı nedeniyle teşekkür ediyorum. Beraberine AK parti milletvekili Halil Fırat, AK Parti Adıyaman İl başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez ilçe başkanı Av. Mustafa Alkayış, kadın kolları başkanı Av.Saliha Diler ve gençlik kolları başkanı Mevlut Kuştepe’ye ayrıca teşekkür ederim’ dedi.

AHMET AYDIN’ İNDİRİM TALEBİNİZİ İLGİLİ YERLERE İLETECEĞİM’

Adıyaman’a ulaştırma, sağlık ve eğitim alanında AK parti olarak önemli hizmetlere yatırımlara imza attıklarına dikkat çeken TBMM milli savunma komisyon başkanı Ahmet Aydın şunları söyledi ‘10 ocak gazeteciler gününde beraber olmayı arzu ediyordum, fakat meclis o gün çalışıyordu meclisteki görevimiz nedeniyle gelemedik. Bu vesileyle çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum.

ULAŞTIRMA BAKANINA İLETECEĞİM

Zeynel Abidin Kıymaz başkanın sarı basın kartı taşıyan gazetecilere ve haber merkezlerine internet indirimi, THY uçuşunda indirim taleplerini ben şahsen makul yerinde bir talep olarak görüyorum. Konuyu ve başvurunuzu Ulaştırma bakanımıza ileteceğim. GAP gazeteciler birliğinin faaliyetlerini yakından takip eden biriyim. Zeynel Abidin Kıymaz başkanlığında uluslararası birçok önemli etkinliklere imza atılıyor, bende bütün programlarına katılmaya çalışıyorum. GAP gazeteciler birliği uluslararası hüviyeti olan bir cemiyet bunu bilen birisi olarak bölgemiz için özellikle önemsiyorum. Adıyaman GAP ve Türkiye mesellerine duyarlı bir STK. Yapıcı eleştirileri oluyor bundan bizde faydalanıyoruz. Eksiklerimizi de güzel bir dille ifade ediyorlar. 22 yıldır ülkeye Adıyaman’a hizmet ediyoruz bunun en yakın şahidi gazetecilerdir. Ortak paydamız ülkeye memlekete hizmet etmektir’ dedi.

HALİL FIRAT (AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ): ADIYAMAN İÇİN ÇABALIYORUZ

Adıyaman teşkilatı olarak, İl, ilçe, gençlik ve kadın kolları başkanlığı olarak Adıyaman’ın her köşesini tarıyoruz. Tespit ettiğimiz sorunları çözmek için gayret ediyoruz. AK parti iktidarı döneminde Adıyaman’a Cumhuriyet döneminde yapılan eğitim yatırımlarının tamamından daha fazla bir yatırım yaptık. Adıyaman kadın doğum çocuk hastanesinin yanı sıra 150 yataklı devlet hastanesi yapımı devam ediyor, yakın zamanda tamamlanıp hizmete girecektir.

Milli savunma komisyon başkanımız Ahmet Aydın önderliğinde Adıyaman’ın sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışıyoruz. GAP gazeteciler birliği genel merkezinin bölgemizde yaptığı çalışmaları gururla takip ediyoruz çalışmalarında başarılar diliyoruz’ dedi.

Kaynak: GAP Olay Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471