banner1424
Öne Çıkanlar Milletvekili aday adayı BORAHAN Milliyetçi Hareket Partisi Mustafa Bastırmacı MEHMET SABANCI DUR DURAK DEMİYOR!

Bu haber kez okundu.

GAYE COŞKUN, MESLEKTAŞLARIMIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM!

AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Gazetecilerin özlük haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun 10 Ocak 1961’de kabul edilmesiyle 61 yıldır 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Ancak günden güne zorlaşan çalışma koşullar nedeniyle gazeteciler 10 Ocak'ta daha çok sorunlarını konuşur hale gelmişlerdir.

Halen zor koşullar altında yaşamını sürdüren medya kuruluşları ve basın emekçileri Basın Meslek Yasası'nın çıkarılması başta olmak üzere, basın özgürlüğünü geliştirecek bir çok konuda yasal düzenleme beklemektedir.

Öte yandan; gazete maliyetlerini oluşturan kâğıt, kalıp ve mürekkep başta olmak üzere tüm malzemelerin edinme bedelleri öngürülemeyecek düzeyde artmış, buna karşın sektörün gelirlerinde artış bir yana; göreceli azalmalar meydana gelmiştir.

Bu durum gazetelerin kapanma riskini artırırken basın emekçilerini de işsizlik riski ile karşı karşıya getirmektedir.

Bununla birlikte gazeteciler koşullar her ne kadar olumsuz olsa da görev ve sorumluluk bilinci ile Basın Meslek İlkelerine bağlı kalarak mücadelelerine devam edeceklerdir.

Bu vesile ile tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol