banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

SANKO’DA “ANILAR” SERGİLENECEK
 1985 yılında TRT’de  ressam  illustrator olarak göreve başlayan Beyaz, animasyon, hikaye resimleri ve aylık TRT dergisine karikatürler  yaptı, 1990 – 2000 yılları arasında PTT Pul Müdürlüğüne pullar hazırladı.

 

2000 yılından itibaren lunapark ressamlığı yapmaya başlayan ve eserleri genellikle ihraç edilen sanatçının, Ankara PTT Pul Müzesinde eserleri bulunuyor. Sanatçının lunapark çalışmalarında yaptığı heykeller ve pano resimleri Rusya, Irak, Dubai, Yugoslavya, İtalya, Almanya ve Fransa'ya ihraç edildi. 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasında 36 ülke sanatçılarının karikatürlerini çizdi.

Turkmenistan Cumhurbaşkanlığı Sarayında eserleri bulunan sanatçı, Ordu ve Samsun Arsuz’da  canlı performanslar yaptı. Şimdiye kadar 10 kişisel sergi açan, 70‘den fazla karma sergiye ve 16 çalıştaya katılan sanatçı çalışmalarını, Ankara’da bulunan atölyesinde sürdürüyor.

 

Yurtiçi ve yurtdışı pek çok koleksiyonda eseri bulunan, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi olan Efkan Beyaz’ın Sanko Sanat Galerisi’nde yarın saat 17.30'da açılacak sergisi, 12 Ocak 2017 tarihine kadar gezilebilecek. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol