Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

 SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ HEYECANI

Sanatçı Celal Binzet’in, Sanko Sanat Galerisi’nde açtığı 26. kişisel resim sergisi sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Gaziantep’te sergi açmanın mutluluğunu yaşayan ressam Binzet’in 32 eserinin yer aldığı sergi, ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Sanatın insanların bakış açısını değiştirdiğini ve bir toplumsal yapının gelişmesinde önemli katkılar sunduğunu belirten Binzet,  Anadolu’da sanatın yaygınlaşması ve yaşama geçirilmesinde Sanko Ailesi’nin yapıcı ve olumlu yaklaşımlarını izlediğini söyledi.

Ressam Binzet, sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Sanko Sanat Galerisi ile Sanko Ailesi’ne teşekkürlerini sundu.

Resimlerin yaparken çalışma tekniğini, ‘’Gezdiğim yerlerde gördüklerimi kağıda aktarıyorum, eskiz çalışmasını yaptıktan sonra atölyede resme dönüştürüyorum’’ sözleriyle anlatan Binzet, bir resmin herkeste farklı duygular uyandırabileceğine işaret etti.

Binzet, ‘’Resimler, izlemek içindir. Herkese ayrı şeyler hissettirir. Herkes kendi yorumunu kendi yapmalıdır’’ diyerek, resme bakış açısını dile getirdi.

Binzet’in, Sanko Sanat Galerisi’nde açılan sergisi, 2 Ocak 2015 tarihine kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında davetiyesiz gezilebilecek. 

SANATÇI

Geçmiş yıllarda Sanko Sanat Galerisi Ressamlar Buluşması çalıştaylarına da katılan Binzet, 1949 yılında Adıyaman’da doğdu. 1971’de Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü'nü tamamlayan sanatçı, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nü “Kent ve Plastik Sanatlar” konulu mastır teziyle bitirdi.

1983 yılında Gazi Üniversitesi'nde lisans tamamlama programına devam eden Binzet, Film-Radyo ve Televizyon ile Eğitim Merkezi'nde grafiker olarak görev yaptığı süre içinde televizyonun eğitim kuşağı ile ilgili çalışmalar dışında film şeridi grafik tasarımlar ve karikatür gibi değişik işler gerçekleştirdi.

Binzet, söz konusu dönemde bir karikatürüyle birincilik, bir diğeriyle de Karikatürcüler Derneği Özel Ödülünü aldı. 1996 -1998 döneminde Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Binzet, Gazi Üniversitesi’nde 1998-2002 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Sanatçının başta Devlet Resim ve Heykel Sergisi olmak üzere katıldığı çok sayıda grup ve karma sergisi bulunuyor. Bugüne değin 25 kişisel sergi açan Binzet, 2010 yılında Eskişehir Anadolu ve Giresun Üniversiteleri ile Gaziantep, Bartın ve Karadeniz Ereğli çalıştaylarında yer aldı.

Çağdaş Sanatlar Vakfı kurucu üyelerinden olan Binzet'in yurtdışında İngiltere, Meksika, İsveç ve Fransa'da; yurtiçinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi, Merkez Bankası, Şekerbank, Emlakbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank, Türk-İngiliz Kültür Derneği, Gazi Müzesi, Çorum Kent Müzesi, Anadolu ve Giresun Üniversiteleri, Gaziantep Sanko Holding gibi resmî kurum ve kuruluşlar ile çok sayıda özel koleksiyonda yapıtları bulunmaktadır.

Radyo ve televizyonda kendi alanıyla ilgili programların yapımını da üstlenen sanatçının, sanat sorunlarını ele alıp değişik yönleriyle irdelediği çok sayıda inceleme yazısı gazete ve dergilerde yayımlandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356