banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ, YATIRIMI GENÇLİĞE YAPIYOR
 Kütüphanesi, konferans salonu, derslikleri ve sosyal aktivite alanlarıyla semtteki çocuklarının eğitim yaşamlarına büyük katkı sağlayacak olan Bilgi ve Kültür Evinin açılışı, 64. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TBMM İç İşleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Uğur Dilipak ve İmran Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici tarafından gerçekleştirildi.

Törende konuşan Mahir Ünal, Bilgi ve Kültür Evi’nin ismine dikkat çekip, “Bizlerin ve sizlerin şehitlerimize karşı sorumlulukları var” dedi. “Bugün biz burada eğer hep birlikte sağlıklı, neşe içerisinde hayatımıza, geleceğimize istiklal ve istikbalimize sahipsek, bu toprağı vatan yapmak için kanlarıyla sulayan şehitlerimiz sayesinde” diyen Ünal, şöyle konuştu:

“O yüzden şehitlerimizin, tarihimizin, gelenek ve medeniyetimizin bilincinde olmamız gerekiyor çocuklar. Dolayısıyla sizin bugün burada bulunmanız bizim için çok kıymetli. O yüzden her törende bizleri çocuklarla buluşturan Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi beye teşekkür ediyorum. Şimdi bilgi ve kültür neden önemli? Bir kısmınız 8, bir kısmınız 10, bir kısmınız 12 yaşında. Aranızda gençlerde var. Çocuklar, kim olduğunuzu size söyleyen, sizin hafızanız değil mi?. Yani hafızanıza sorduğunuz zaman annenizin ismini, babanızın ismini, ailenizin ismini ve kendi isminizi hatırlıyorsunuz. Yani kendinizi ailenize ait hissediyorsunuz. Annenizi, babanızı, akrabalarınızı seviyorsunuz öyle değil mi?. Ülkenizi de seviyorsunuz değil mi?. Al bayrağın altında yaşamaktan büyük bir onur duyuyorsunuz öyle değil mi?. İşte bütün bunlar bizi biz yapan değerler. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız hepsi bizi biz yapan değerler.”

“14 YILDIR BİZE BU DEĞERLERİ ÖĞRETEN HATIRLATAN, CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

“Bu millete yeniden özgüvenini kazandıran, bu millete yeniden kim olduğunu hatırlatan, kendisi dimdik duran ve bizlere de dik durmanın, baş eğmemenin Allah’ın dışında hiç kimsenin önünde eğilmemenin ne anlama geldiğini cumhurbaşkanımız bize her gün yeniden hatırlatıyor. Biz 14 yıl öncesinden daha özgüvenliyiz, daha umutluyuz, daha güçlüyüz, geleceğe daha büyük bir sevinçle bakıyoruz. Sizlerin gözünün içine baktığımızda sizdeki bayrak ve ülke sevgisini gördüğümüzde bizler daha çok umutlanıyoruz. İşte bu bilgi ve kültür evleri sizin daha iyi yetişmeniz, kitapla buluşmanız, kültürle buluşmanız, tarihinizi geleceğinizi daha iyi kavramanız için çok önemli. Çocuklar daha çok okumalısınız, kendinizi daha iyi geliştirmelisiniz. Çünkü bu ülkenin ayağa kalkması, kendisine göz diken düşmanlarla mücadele edebilmesi sizin daha donanımlı, becerikli, bilgili, birikimli ve kültürlü olmanıza bağlı. Ama çocuklar, bilgi, birikim, kültür yetmiyor. Geçen gün cumhurbaşkanımız ne dedi. ‘Vardım ilim meclisine eyledim talep, dediler illa edep, illa edep.’ Edep, yani büyüğünü küçüğünü bilmek.. Küçüğüne sevgi, büyüğüne saygı duymak. Hikmet sahibi olmak. Kendini bilmek, haddini bilmek.. Bunlar bugün her zamankinden daha kıymetli ve kültürün önemli unsurları.”

“15 TEMMUZ HEPİMİZE ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ”

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Ünal, bu kalkışmanın herkese çok şey öğrettiğini belirtti. Ünal, şöyle devam etti:

“Şimdi sizler de görüyorsunuz. Türkiye büyük bir mücadele veriyor. Büyük bir mücadelenin içinden geçiyoruz. Türkiye’ye dönük, Türkiye’nin bağımsız politikalarına dönük.. Türkiye’nin küresel sisteme boyun eğmemek, kendi çocuklarını, kendi değerleriyle yetiştirme mücadelesine dönük büyük saldırılar yaşanıyor. Bizler neyin mücadelesini veriyoruz. Sizlere daha iyi bir Türkiye bırakmanın mücadelesini veriyoruz. Hem yerel yönetimlerle, hem de hükümet olarak yaptığımız icraatlar ve faaliyetlerle. Sizler daha güçlü olun, daha iyi imkanlara sahip olun, bunun mücadelesini veriyoruz. Çünkü bu olduğu zaman ne olacak? Türkiye sürdürülebilirliğini kalkınmasını gelişimini bağımsızlığını daha da pekiştirecek bu sayede. Ama tabi bunu istemeyen içeride ve dışarda birçok güçler var. 15 Temmuzu yaşadığımızda, 15 temmuz hepimize çok şey öğretti. Gençler bir gecede bütün tarihin, medeniyetin, kültürün, bayrağın, özgürlüğün, istiklalin, istikbalin ne anlama geldiğini öğrendiler. Çocuklar bir gecede bağımsızlığın ve al bayrağın altında yaşamanın ne anlama geldiğini öğrendiler. İnşallah ülkemiz bir daha böyle bir girişimle karşılaşmayacak. Bilgi ve Kültür Evimiz hayırlı olsun, hizmetlerimiz baki olsun.”

Milletvekili İmran Kılıç ise millet olarak istiklal ve istikbal mücadelesine devam ettiğimizi söyledi. Kılıç, “İstiklal mücadelesini nasıl yaptığımıza tarih şarttır. Bugün istiklalimize musallat olanlarla nasıl mücadele ettiğimize tüm dünya şahittir. Biz insanlarımızı, çocuklarımızı sağlıklı, eğitimli, donanımlı, yarınlarını kazanabilecek şekilde donanımlı yetiştirmek için elimizden gelen gayretin fazlasını sarf ediyoruz. Şehirlerimizin daha yaşanılır şehirler olması için her türlü çabayı sarf ediyoruz ve edeceğiz. İşte şehirlerimizin daha yaşanılır olma çabamızda bu gün çok önemli bir mesafe daha aldık. Burada çocuklar, çok mutena bir ortamda, yarınlarına hazırlanacaklar ve mahallelimiz her türlü etkinliklerini bu mekanda yapacaklar. Bu mekanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZI OKUTACAĞIZ Kİ, GELECEKTE BU ÜLKEYİ ONLAR YÖNETSİNLER”

Törende konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek de anne ve babalara eğitim çağrısı yaptı. Onikişubat Belediyesi’nin tüm icraatlarının insan odaklı olduğunu ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Kırsal mahallelerimizde 37 tane bilgi ve kültür evi yaptık, teslim ettik. 22 tane daha yapıyoruz, 3-5 ay içerisinde tamamlayacağız. Bunun yanında 3 tane mahallemizde Ilıca’da, Dönüklü’de ve Kale mahallemizde 3 yeni İmam Hatip yaptık. 2 tanesini yurtlarıyla beraber eğitim ve öğretime aldık biri de birkaç ay içerisinde hizmete girecek. Gelecek yıl da 3 tane İmam Hatip daha yapacağız. Bir tanesi Ilıca’da, bir tanesi Tekir’de, bir tanesi ise Fatmalı ile Önsen arasında. Yani bu çocuklarımızı okutacağız. Okutacağız ki onlar gelecekte bu ülkeyi yönetsinler. İşte şimdi de bu çocuklarımızı okutmak için bu mahallelerde, özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın olduğu yerlerde bu kültür evlerini yaptık. Buralarda çocuklarımız ders çalışacaklar. Orta ve lise son sınıf öğrencilerimizi sınavlara hazırlayacağız. Yani artık mazeret yok. Kız erkek ayrımı da yok, çocuklarımızı okutacağız. Mekanlar hazır sizlerin emrinde. Bu insan odaklı yatırımlarımızın bir başka boyutu da üç tane aile sağlık merkezi yaptık. Yazları en az 10 okulumuzda yüzme havuzları getirerek, çocuklarımızın hizmetine sunduk. Yine yakın bir zamanda altlarında havuzları olan, üstlerinde kültür evleri olan mekanlar yapacağız. İhalelerini yaptık. Hanım kardeşlerim oraya gelip okuyabilecek, çalışabilecek, meslek edindirme kursları alabilecek. Oralarda sizler için spor ve fitnes aletleri koyacağız. İşte AK Partili belediyelerimizin farkı burada. 2,5 yılda cumhuriyet tarihinde yapılamayanları yaptık. Bunlar hükümetimizin, bakanlarımızın, vekillerimizin ve belediyelerimizin gayretleri ile oldu. Bunlar inşallah daha da büyüyerek devam edecek. Allahın yardımı ile bu eserleri sizlere kazandırmaya devam edeceğiz.”

Onikişubat Belediyesi minik mehteran takımının gösterisiyle devam eden tören, dualar eşliğinde açılış kurdelesinin kesilmesi ve binanın gezilmesiyle son buldu.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394