Öne Çıkanlar MHP kahramanmaraş belediyesi SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN MİMARLARIN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUR

Bu haber kez okundu.

“METE SEZGİN’İN 50’NCİ YILI”
 Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Ana Sanat Dalı öğretim görevlisi olan Sezgin, 50 yıldır resim yaptığını ve 150’den fazla grup ve karma sergiye katıldığını söyledi.

 

Sezgin, 20’nci kişisel çalışmasında, akrilik tekniğiyle hazırladığı 20 eserini Gaziantepli sanatseverlerle buluşturduğuna vurgu yaparak, sanatında 30 yılının bu sergisinde yer aldığının altını çizdi.

 

Resmi, mesleği ve işi olmasının yanında, “beni ben yapan” diye tanımlayan Sezgin, resmi her zaman için iletişim aracı olarak düşündüğünü kaydetti.

 

Her kesimden dikkatli gözlerin, resimlerinde rahatlıkla alabilecekleri pek çok şey bulabileceğini anlatan Sezgin, “Kodlanmış görsel şifreleri herkes çözebilir. Renkse rengin uyumu ve armonisi, desense sağlamlığı ve orantısı kompozisyon, denge ve hiyerarşide resmin değerlerine kesinlikle özen gösterilmeli” diye konuştu.

 

Baba tarafından Gaziantepli olduğunu ve 50’nci yılını özellikle baba toprağında değerlendirmek istediğini ifade eden Sezgin, bu arzusunu yerine getirmesinde sergiye ev sahipliği yaparak yardımcı olan Sanko Ailesine teşekkürlerini sundu.

 

Mete Sezgin’in, Sanko Sanat Galerisi’ndeki resim sergisi, 13 Nisan 2017 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol