banner1424
Öne Çıkanlar TÜRK ÇİFTÇİSİNE HİZMETTE ASIRLIK MARKA TÜRKÜLERLE YOLDAŞIZ OZANLARLA GARDAŞIZ TEZHİP VALİ GÜVENÇER İZCİLERİ KABUL ETTİ Zeka Oyunları

Bu haber kez okundu.

DR. GÖKŞEN, BEYAZ TV’DE KAHRAMANMARAŞ’I TANITTI
 Geçen hafta Kahramanmaraş’ta çekilen ve bu Cumartesi saat 15.30’da Beyaz tv’de ekranlara gelecek olan ‘Mert Savaş’la Cennet Köşeleri’ isimli programda ayrıca Kahramanmaraş’ın tarihinde ayrı bir yere sahip olan altın işlemeciliği ve ağaç oymacılığı meslekleri de yer aldı.

Program yapımcısı Mert Savaş’ın Osmaniye’de çekimlerde olduğu bilgisini alan Dr. Gökhan Gökşen Savaş’la irtibata geçerek Kahramanmaraş’a davet etti. Beyaz TV ekibine Kahramanmaraş’ı gezdiren Dr. Gökşen,  Tarihi Kapalı Çarşı, Sütçü İmam’ın kabri, Ulucami, Taş Mescit’te yapılan çekimlerde kameralara çekilen bölgelerin tarihlerini anlattı. Kahramanmaraş’ın doğa güzelliklerinin de ön plana çıkacağı programda Fırnız’ın yeşille doğanın buluştuğu renkler çekime alındı.

 

MARAŞ’IN DEĞERLERİ ANLATILDI

 

Beyaz TV’nin Kahramanmaraş’taki çekimlerine eşlik eden Gökşen Kahramanmaraş’ın istiklal mücadelesini anlattığını belirtti. Kahramanmaraş’ın İstiklal’in başkenti olduğunu da yineleyen Gökşen; “15 Temmuz darbe girişiminde tüm ülkede istiklal ruhunun canlanmasıyla Kahramanmaraş’ın istiklal mücadelesinin daha iyi anlaşıldığına inanıyorum. Sütçü imam, Abdal Halil Ağa, Senem Ayşe, Aslan Bey, Mıllış Nuri gibi istiklal kahramanları Türkiye’yi istiklal ruhunu anlatmak için timsal isimlerdir. Onların aziz hatırasını gelecek nesillere taşıyabilmek adına bu tür programları her platformda yapmaya gayret ediyorum.” Dedi.

Kahramanmaraş’ın tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğa güzelliğiyle de Türkiye’de ender illerden biri olduğuna dikkat çeken Gökşen, Kahramanmaraş’ın bu güzelliğini de göstermek için Fırnız’da çekim yaptıklarını dile getirdi.

Gökşen; Kahramanmaraş’ın tarihten bu yana gelen kuyumculuk ve ahşap oymacılığı mesleklerinin de yer aldığı çekimlerin Kahramanmaraş’ın tanıtımında önemli rol oynadığını kaydetti. Hafta sonu yayınlanacak bölümleri Kahramanmaraş’ta çeken Mert Savaş ve Beyaz TV’ye teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol