banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

DARBEYE DİRENEN ŞİİRLER ANTOLOJİDE BULUŞTU
 Bu antolojide ülke şairlerinin yanı sıra, özellikle Kahramanmaraşlı şairlerinde yer alması Kahramanmaraş adına da gurur verici olmuştur. Tayyib Atmaca, Yasin Mortaş, Mustafa Önyurt, Avni Doğan, İnci Okumuş, Atıf Bedir, Mehmet Narlı, Mehmet Gözüküra, İbrahim Baz, Haşim Kalender, Hasan Ejderha gibi şairlerin şiirleri kitapta yer almıştır.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı mücadele eden halkın destanını anlatan şiirlerin toplandığı bu kitap çok konuşulacağa benziyor.

 15 Temmuz gecesi yaşananların millet tarafından unutulmaması için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Sultanbeyli Belediyesi desteğiyle, Cevat Akkanat tarafından derlenen antolojide 198 şair, 250 şiiriyle yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ithaf edilen çalışmanın mimarı Cevat Akkanat şair ve şiirleri hakkında şunları söylüyordu Şairlerimiz arasında yüz yüze görüşerek konuyu paylaştıklarım olduğu gibi, başta telefon olmak üzere farklı ve yaygın iletişim kanallarını kullanarak paylaşımda bulunduklarım da oldu.

İletişime geçmediklerim de var bu arada. Sadece şiirleri üzerinde iletişime geçtiklerim diyeyim daha doğrusu. Onların şiirleri benimle onlar arasında bir gönül bağı ilişkisine delalet ediyordu çünkü.

Ayrıca kamu yararına bir çalışma yapıyorduk, maddi bir beklenti içinde olmadan. Soylu bir direnişin şiirini yazan şairlerimizle ortak bir dili kullanıyorduk nihayetinde.

 Bizim standart dilimize ortak olmayan birkaç ismi ise hariç tutmamız yadırganmamalı değil mi?

Antolojide şiiri olanların hepsi şair! Aralarında şiir dünyamızın zirve isimleri olduğu gibi, bir hayli genç olanları da var.

Biyografilerden hatırladığım kadarıyla, çok küçük yaşta olanların şiirleri yok diyebilirim, fakat liseyi yeni bitirmiş, üniversiteye yeni başlamış şairlerin şiirleri var antolojide.

Fakat antolojide yer alan hemen her şairin, bir yönüyle şiire baş koyduğunu, sözgelimi daha önceden bir dergi yahut kitapla ilişkili olduğunu söyleyebilirim” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394