Öne Çıkanlar MEHMET UĞUR DİLİPAK YENİDEN ADAY ARAS: BU GECE DUALARIMIZ KABUL GÖRSÜN! ZÜCACİYEDE ÜRETİM ÜSSÜ TÜRKİYE VE KAHRAMANMARAŞ ARSLANBEY O.O HENTBOL TAKIMI YARI FİNALDE ARTAN ARAZİ FİYATLARI KONUT FİYATLARINI DA TIRMANDIRDI!

Bu haber kez okundu.

AHŞAP BOYAMA KURSU ÖĞRENCİLERİNİN SERGİSİ

Programın açılış konuşmasını yapan Pazarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Gökceren. “Son çeyrek asırda dünyamızda dijital anlamda çok büyük gelişmeler ve değişimler oldu. Bu gelişmeler günlük hayatımızdaki işlerimizi kolaylaştırsa da bizleri maalesef yalnızlaştırdı. Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle çok zor şartlar altında gerçekleştirdiğimiz Ahşap Boyama Kursumuzu bugün itibari ile başarı ile bitiren öğrencilerimizin yapmış oldukları ve bugün açılışını yapacağımız sergideki ürünlerin her birinde el emeği vardır. Katkısı olan herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.”  dedi.

BİR PAZARCIK EVLADI OLARAK

Programda konuşma yapan Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt şu ifadeleri kullandı: “Güzel bir emek, güzel bir çalışma, 3 gün evvel de buradaydım eğer böyle bir açılış varsa ben de bir Pazarcık evladı olarak benim içinde Pazarcık Narlı arası bu havza  kıymetlidir. Bizde arasına yalan söylemiyorum  Genel Başkan torpili yapıyoruz buraya. Bugün de sayın kaymakamım da sayın belediye başkanım da katılırsa hem birliğin hem dostluğun hem de kardeşliğin simgesi olur.

Bu coğrafya acılar, sıkıntılar yaşadı. Son yıllarda hem devlet kurumlarımızda hem de Alevi Kültür dernekleri şubeleri ile, herkesin gayretiyle herkesim emeği ile, ben değil biz olma yoluyla, tek değil çok olma yoluyla güzel işler yapıyoruz.

SANATTA ACI VARDIR, SANATTA SEVGİ VARDIR

Sanat insan hayatında çok önemlidir. Sanatta acı vardır, sanatta sevgi vardır, sanatta hoşgörü vardır, sanat da en önemlisi emek vardır. Bugün burada emek verilmiş. Sevgili İlçe Halk eğitim Müdürümüzün de çok güzel emekleri var çalışmaları var. Herkesin emeklerine sağlık”.

Sergi açılışına Pazarcık Kaymakamı Dr. Adil Nas, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt, Pazarcık Milli Eğitim Müdürü İlçe Mehmet Çilo, Pazarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Gökceren, Pazarcık Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Mustafa Dağlı, Alevi Kültür Dernekleri Pazarcık Şube Başkanı Hasan Çözükce, Alevi Kültür Dernekleri Narlı Şube Başkanı Hüseyin Koç,  AKD Narlı Cem Evi Alevi Dedesi Üryan Vakkas Urul, Cumhuriyet Halk Partisi Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran, Milliyetçi Harekat Partisi Pazarcık İlçe Başkanı Yusuf Şahin ve davetliler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126