banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

TÜRKOĞLU’NA TUSAŞ’TAN DEV YATIRIM

Ticaret ve Sanayi Bakanı Ömer Bolat, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı  Rafet Bozdoğan, Vali Ömer Faruk Coşkun, Milletvekilleri Ömer Ouç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Mehmet Şahin Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TUSAŞ’ın yılda 50 milyon dolarlık yatırımı ve 100 istihdam sağlayacağı Türkoğlu OSB içindeki tesisinde incelemelerde bulundular.

TUSAŞ’ın Türkoğlu İlçesi’nde yaptığı yatırım ile ilgili konuşan Başkan Okumuş “Türkiye’nin gözbebeği savunma sanayi firması olan TUSAŞ’ın yılda 50 milyon dolarlık yatırımı ve 100 istihdam sağlayacağı Türkoğlu OSB içindeki tesisini, Ticaret Bakanımız Ömer Bolat, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Milletvekillerimiz Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, Prof. Dr. Mehmet Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ile incelemelerde bulunduk” dedi.

Başkan Okumuş “Önümüzdeki aylarda açılması planlanan tesis için büyük gayret ve çaba harcamaktan ayrıca ilçemizde olmasından dolayı büyük gurur duyuyoruz. Söz konusu devasa yatırım ile son yıllarda atılım üstüne atılım yapan Türk Savunma sanayine nitelikli ürün üretecek olan ilçemizin heyecanı çok büyük. Ulusal ölçekte üretim yapan firmaları bulanan Türkoğlu OSB TUSAŞ ile uluslararası bir üretim yapan merkez konumuna dönüşüyor. İlçemize istihdamın yanı sıra teknolojik yatırım, arge, inovasyon, bilgi, beceri, tecrübe gibi hususları kazandıracak TUSAŞ tesisinin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Ticaret Bakanımız Ömer Bolat’a ilgi ve alakalarından dolayı, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’a ilçemize yaptıkları yatırım için teşekkür ederiz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394