banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI ÖZEL SANKO İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN SATRANÇ BAŞARISI

Bu haber kez okundu.

SÖZÜNDE DURAN MARKA; HASCEVHER
 Sektörde yenilik yapmak her işadamını, firmayı heyecanlandırırken, bu heyecanı yüreğinde hisseden firmalardan biri de çelik tencere sektöründe marka haline gelen Hascevher, mutfak gereçleri üretiminde dünyanın lider firma-markaları arasında yer alıyor.

Üretim anlamında sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde lider konumunda olan firma, üretiminin yüzde 60’a yakınını ihraç ediyor. 4 kıtada 44 ülkeye ihracatları varken, hedeflerinin bu sayıyı daha da yukarılara taşımak olduğunu öğreniyoruz.

BAKIR-ÇELİK-KROM SEKTÖRÜ  VE KAHRAMANMARAŞ’IN YERİ

Bakır işçiliğinde, Maraş’ın ayrı bir yeri var. Kentin kültüründen gelen bu özellik, zaman içinde sektör haline geldi, kendi markalarını yarattı.

1983 yılında kurulan Hascevher temeli bakır işçiliğine dayanır. Yurtdışına ilk kez 1999 yılında açılır firma. Ve markasını 27 ülkede tescillendirmek üzere hem de… Ar-Ge ekibini kurmuş, tasarıma yatırım yapmış,. Bu süreçte Orta Asya ve Avrupa’nın en büyük üreticisi olma yolunda ilerleme kaydetmiş.

FATİH DİNÇER; 4 KITADA, 44 ÜLKEYE İHRAÇ YAPIYORUZ

Tanınmış işadamı H.Hüseyin Dinçer’in oğlu Fatih Dinçer, işletmenin genel müdürü. Genç, atak ve heyecanlı bir isim. 2003 yılında OSB’de, 110 dönümlük alan üzerine 35 dönüm kapalı alanda faaliyet gösteren modern ve otomasyona yönelik bir tesis kurduklarını söylüyor.

Günde 30 bin tencere… Üstelik de 4 kıtada, 44 ülkeye ihracat yapıyorlar. “İlk kurulduğumuzda günlük 3 bin adet tencere üretimi vardı. Sonra bu rakamı 15 bine çıkarttık. İlerleyen yıllarda yaptığımız otomasyon yatırımlarıyla birlikte bugün için 30 bin adet tencere üretiyoruz. Hedefimiz ülke sayısını arttırmak” diyen Genel Müdür Dinçer, gömlek diker gibi tencere ürettiklerinin de altını çizmeden yapamıyor.

GÜÇLÜ ÜRETİM KAPASİTESİ

Dinçer, “kendi aksesuarlarımızı kendimiz üretiyoruz” diyor. Bu da üretim hızlarını artırıyor. İşlerini iyi yapmak istiyorlar, yapıyorlar da… Oturdukları koltuğu boş bırakmak niyetinde değiller. “Çünkü bırakırsak bir başkası gelir, koltuk hiçbir zaman boş kalmaz!” derken de, heyecanını gizleyemiyor.

Müşterinin talebini en seri şekilde yerine getirmek önemli Hascevher için. Pazar paylarını da artırmak istiyorlar. Önce dürüstlüğü ilke ediniyor, sonra kaliteye bakıyorlar.

Dinçer devam ediyor; “Müşteriye ne söz verdiysek anında yerine getiriyoruz. Çünkü biz sözünde duran bir markayız. Günümüzde bu ilişkiler artık güven esasına dayanıyor!”

Ne diyelim, bütün dileğimiz, dünya yemeklerinin Hascevher tencerelerinde kaynaması…


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol