Öne Çıkanlar KENTİN KANAYAN YARALARINA PARMAK BASTI OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR DEBGİCİ B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI ALTINORDU SINAVINDA!

Bu haber kez okundu.

ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ

Kahramanmaraş Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Kahramanmaraş Kent Konseyi 11. Genel Kurulu’nda slayt eşliğinde bir sunum gerçekleştirerek 10 yıllık hizmetleri anlatan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, halka hizmet için çıktıkları yolda bir hayli mesafe kat ettiklerini söyledi.


ÜÇ ÖNEMLİ NOKTA…

Kahramanmaraş’ın üç dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa  Poyraz: “İlki 1925 yılında şehrimize Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘İstiklal Madalyası’ verilmiş, ikincisi 1973 yılında ‘Kahramanlık’ payesi ile ödüllendirilmiş ve üçüncü olarak da hükümetimiz tarafından ‘Büyükşehir’ statüsüne kavuşmuştur” dedi.


UYDU KENTLER KURACAĞIZ!

Kahramanmaraş Belediyesi olarak şehrin geleceğini planladıklarına işaret eden Başkan Poyraz: “Şehrimizin genel yerleşimine baktığımız zaman kuzeyi dağ, güneyi ova ve tarım arazisidir. Bundan dolayı şehrin yerleşime müsait tek bölgesi kalıyor. Orası da batı kısımda yer alan Önsen ve Fatmalı tarafları idi. Büyükşehir statüsüne kavuştuk ve şimdi Sır Barajı üzerine köprü yapıyoruz. Geleceğin uydu kentini o bölgeye yapacağız” diye konuştu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393