Öne Çıkanlar OLCAY KILAVUZDAN TÜRKOĞLU ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET BAYAZIT KUZEY İLÇELERİNE ÇIKARMA YAPTI Dulkadiroğlu YARDIM SEVERLİKTE ÖRNEK BİR İNSAN; MEHMET HANEFİ ÖKSÜZ YEŞİLYÖRE YOLU ASFALTLANIYOR

Bu haber kez okundu.

SANKO ÜNİV. REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Prof. Dr. Güner Dağlı, “Bayramlar, yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin yaşatıldığı en güzel günlerdir” dedi.

Prof. Dr. Dağlı, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran Ramazan ayını geride bırakırken, bir bayrama daha kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından zor günler yaşandığını ifade eden Prof. Dr. Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü:

“Bir yandan bayrama kavuşurken, diğer yandan da depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın hüzün ve acılarını derinden yaşıyoruz.

Bayramlar milli ve manevi değerlerimizi bütün güzellikleriyle hissettiğimiz, kırgınlıkları bir kenara bıraktığımız, aile bireyleri ve sevdiklerimizle bir araya gelerek sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Bu anlamlı günleri fırsat bilerek, bayram ruhuna uygun şekilde yaşamalı örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi bizden sonraki nesillere de öğretmeliyiz.”

Prof. Dr. Dağlı, “Ramazan Bayramının, bizleri her zamankinden daha fazla birbirimize yakınlaştırmasını, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı pekiştirmesini temenni ediyor, ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol