Öne Çıkanlar KENTİN KANAYAN YARALARINA PARMAK BASTI OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR DEBGİCİ B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI dizi

Bu haber kez okundu.

RESSAM SERBEST’TEN, SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ
 Sanat Tarihçisi Filiz Kımılı, Serbest’in eserlerini, “Fizikötesi değil de insanca bir anlayışı muştulayan, yaşanılan güzellikleri günümüze yansıtan, ışık ve renk oyunlarıyla görsel etkiyi canlı tutan, çekici kılan öznel yorumlar ile sanatçının iç yaşantısındaki düşlemleri, özlemleri anlatıyor” diye yorumluyor.

Yalınlık ve akılcılığın sanatçının vazgeçilmezi olduğuna dikkati çeken Kımılı, Zeki Serbest ile ilgili şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Doğayı özümseyip, renklerle konuşması, özgünlük ve bireysellikle bütünleşen bir eylem olarak varlığını hissettiriyor. İnsan ve doğa arasındaki şiirsel anlayış, sanatçının yaşam felsefesindeki izleri duyumsamamıza neden oluyor.” 


SANATÇI

1946 yılında Samsun’da doğan Zeki Serbest, ilk, orta ve İlköğretmen Okulu öğretimini Ladik’te yaptı. 1968 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nü bitirdi. Mezun olduğu Akpınar İlköğretim Okulu’nda 12 yıl, daha sonra İzmir’de öğretmenlik yaptı ve emekli oldu.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesi olan sanatçı, 71 kişisel sergi açtı. Çok sayıda yarışma ve 121 karma sergiye katılan Serbest’in, yapıtları yurtiçi, yurtdışı özel ve resmi koleksiyonlarda yer alıyor.

Serbest’in, 28 Aralık Cuma günü (yarın) saat 17.00’de Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılacak sergisi, 11 Ocak’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393