banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

PAKDİL, “YAŞLILARIMIZ EVLERİMİZİN BEREKETİDİR”
 Yaşlılar Haftası sebebiyle Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat PAKDİL, Genel Sayman ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Genel Sekreter Nuri Uslu, Disiplin Kurulu Başkanı ve İstanbul Milletvekili  Sevim SAVAŞER, Yönetim Kurulu Üyeleri, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ve Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’dan oluşan heyeti Ankara Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler. Heyeti Ankara Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nurhan Yeşilyurt karşıladı.

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil yaptığı açıklamada, Türkiye’de yeni bir aile modelinin geliştiğini, ailenin önemli üyelerinden olan dede ve ninenin bu aile yapısı içinde yer almadığını ifade ederek, “Her insan, beşikten mezara kadar, ömrünün her evresinde ilgiye, sevgiye, saygıya ve insanca yaşama hakkına sahiptir. Çocuklarımız bize emanettir. Onların en güzel şekilde yetişmesi için mücadele veriyoruz. Onların üzerine titriyoruz. Fakat günümüzde yaşlılarımız için aynı hassasiyeti göstermediğimizi görüyoruz. Oysa yaşlılarımız da bize emanet” şeklinde konuştu. Pakdil açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Dede ve nine çocukların psikolojik ve sosyal gelişimine katkı sağlamalı. Çocukların teslim edilebileceği merhamet kucaklarının var olması lazım. O açıdan bunu çok önemsiyorum. Bu konuda çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarına daha fazla çalışmalarını öneriyoruz.  Dede ve ninesinde uzakta büyüyen çocuklarının iletişim becerilerinin iyi olmadığı ortaya çıkıyor. Yani anne ve babasının çalıştığı bir ortamda ve çocuğa verilmesi gereken sosyal, psikolojik ve kültürel değerlerin verilmediği bir aile yapısında dede ve ninenin yokluğu gerçekten fark ediliyor. Fakat bütün bu gerçeklere rağmen çağımızın mecburiyetleri huzurevlerine olan ihtiyaçları doğurmuştur. Bu konuda dengeleri çok iyi kurmamız gerekiyor.”

EN VERİMLİ, EN ÜRETKEN YILLARI

Yaşlıların evlerin bereketi olduğunu, inançlarımızın da onlara (öf) bile dememeyi gerektirdiğini ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Bu kapsamda, ömürlerinin en verimli, en üretken yıllarını ülkesine ve milletine hizmet ederek geçiren emektar insanlarımızın, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli bir ortamı hazırlamayı; hem sosyal devlet anlayışımızın gereği; hem de insanî bir görev olarak kabul ediyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Huzurevlerinin bir ihtiyaçtan doğduğunu ifade eden Ankara Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nurhan Yeşilyurt, “Fakat en önemlisi yaşlılarımız için en güzel huzurevi evlatlarının evidir. Gelin evlerimizi birer huzurevi haline getirelim. Milletvekillerimizin huzurevini ziyaret etmeleri hem bizleri hem burada kalan sakinlerimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol