Öne Çıkanlar DÜRÜMCÜBAŞI DAYANIŞMANIN YEGANE ADRESİ; DENİZKENT.. SİYASİ PARTİLERDE ADAYLAR BELLİ OLDU KAHRAMANMARAŞ MHP PİYASA ÇILDIRMIŞ OLMALI

Bu haber kez okundu.

MÜZİSYEN OĞLUNU BABASI KEŞFETTİ
 Mehmet Ünlü, bandonun babadan oğlu devam edecek meslek haline dönüşecek gibi göründüğünü belirterek, ihtiyaçlarının tamamlanması halinde daha iyi çalışmalar sergileyeceklerini söyledi. Ünlü, bandoda görev yapanların eğitilerek ekibe dahil edildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Açılışlarda, törenlerde, resmi bayramlarda, etkinliklerde hatta cenaze merasimlerinde işimizi severek yapıyoruz. Günlük mesaimiz var. Çalışmalarımıza Sabah sporumuzla başlıyoruz sonra da ses çalışması, nefes açma ve marşlarla sürdürüyoruz. Bandomuz şu anda 20 kişiden oluşuyor ama personel anlamında eksiğimiz çok. Arkadaşlarımız 2'şer kişilik görev yapıyor. Tabi eksiğimiz tamamlandığı zaman çok daha iyi şeyler hazırladık. İnşallah taleplerimiz karşılandığı oranla güzel şeyler yapacağız. Belediye bandolarının kaynağı, askeri bandolar olduğundan dolayı şuan için süre kısıtlılığından dolayı yetişmiş bando elemanı alma şansımız olmuyor. Şu anda görev yapan arkadaşlarımızı bando okulundaymış gibi yetiştirerek bandoya kazandırdık. Bizim kaynağımız artık maalesef olmadığı için kendimiz yetiştirme yoluna gidiyoruz. Benim baba mesleğim değil ama sanırım bundan sonra baba mesleğine gidecek. Benim gibi diğer arkadaşların da evlatları bu işi gönüllü olarak yapacaklar. İnşallah bu babadan oğula devam edecek bir meslek gibi görünüyor."
Bandoda alto saksafon çalan Yakup Ünlü ise babasıyla aynı işte çalışmanın zorlukları olduğunu kaydederek, "Babamla birlikte bandoya gelip gidiyordum. Babamın sayesinde öğrenerek bandoya girdim. Baba oğul aslında aynı iş yerinde pek olmuyor ama diğerlerine kıyasla ben daha zorluk çekiyorum. İdare etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356