Öne Çıkanlar ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİ SÜRÜYOR AFŞİN BELEDİYESİ SEVİN GRUBU İLE İFTARDA dizi AFŞİN DE GELİŞİM DEĞİŞİM BAŞLADI… PROJELERİNİ REHBER ETTİ

Bu haber kez okundu.

MÜDÜR AKBALABAN: KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü öncülüğünde yapılan törende Saygı duruşu, Bando Takımı eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ve basın açıklaması yapıldı. Eski Valilik Binası bahçesinde yapılan törende çelengi SGK İl Müdürü Harun Akbalaban sundu.

Çelenk sunma töreni ile başlayan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri paydaşlar ve ilgili kurumların ziyaret edilmesiyle devam edecek.

Törende basın açıklaması yapan Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Harun Akbalaban “Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında bu yılın ana teması kayıt dışı istihdam konusu” dedi.

BU YILKİ ANA TEMAMIZ KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA MÜCADELE VE DİJİTALLEŞME

Tören sonrası açıklamalarda bulunan İl Müdürü Harun Akbalaban “16 Mayıs 2006 tarihinde, kurumumuzun kuruluş kanunu olan 5502 sayılı kanunun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesi nedeniyle, 16 Mayıs'ın içine tekabül eden haftayı her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutluyoruz. Bu kutlamalar kapsamında da bu yıl 18. yılımızın kutlamasını gerçekleştiriyoruz. Genç, dinamik bir sosyal güvenlik kurumu olarak, bu yılki ana temamız kayıt dışı istihdamla mücadele ve dijitalleşme konusudur.

Sosyal Güvenlik Haftası'nı kutlamanın amacı, toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamaktır. Aynı zamanda, vatandaşlarımızı sosyal güvenlik durumu hakkında bilgilendirmek ve bu kurumdan doğan hak ve yükümlülüklerini onlara anlatmaktır. Bu nedenle de paydaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Sayın Valimizi ziyaret ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz.

En son Serbest Muhasebeciler Ve Mali Müşavirler Odamız İle Ziraat Odamızı ziyaret edeceğiz böylelikle kutlama haftamızı tamamlamış olacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının haftasını buradan tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol