banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI İZAHI YAPILAMAYANIN MİZAHINI YAPTILAR

Bu haber kez okundu.

MENFEZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
 Kahramanmaraş Belediyesi tarafından otogar yanından Kayseri yoluna bağlantı sağlayacak yeni yolun alt yapı ve sanat yapılarının yapımına başlandı.

Yolun yapımı çalışmalarında eski hayvan pazarı ile Yeni Hayvan Pazarı arasında kalan Oklu Dere üzerinde menfez çalışmalarına başlandı.


Derivasyon ve kazı çalışmaları tamamlanan yolda sanat yapılarının çalışmalarına başlanırken, menfezin Haziran ayında biteceği belirtildi.

Yaklaşık 50 metre uzunluğunda ve 3 bölümden oluşan menfezin betonarme inşaatı yaklaşık 287 bin 763 TL'ye mal olacak.


Konu ile ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yeni yolun yapımına başladıklarına dikkat çekerek: "Otogar binamızın yanından Kayseri yolu güzergahında yeni bir yol yapıyoruz. Bu yol Osmaniye Yolu ile Kayseri yolunu birbirine bağlayacak. Yol çalışmasında güzergahımız belirlendi ve kazı çalışmaları tamamlandı. Şu anda ise sanat yapıları ve menfez çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol