Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

MAHİR ÜNAL’DAN YENİ YIL MESAJI
 Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal bir tebrik mesajı yayımlayarak hemşerilerinin yeni yılını kutladı.

Kahramanmaraş milletvekili TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, yayımladığı yeni yıl mesajında, Türkiye’nin 2015 yılında yükselişini sürdürerek 2023 hedefine doğru kararlı bir şekilde ilerlediğini vurguladı. Kahramanmaraş milletvekili TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 2014'ü Türkiye açısından yoğun bir gündemle geçtiğini, dünyada ve Türkiye’de önemli gelişmeler yaşandığını ifade etti. Mahir Ünal, Türkiye’nin daha da gelişmesi ve demokratikleşmesi için iş birliği içerisinde hareket edeceklerinin altını çizdi.

Bölgede yaşanan çatışma ve istikrarsızlıkların, demokrasinin vazgeçilmezliğini bir kez daha ortaya koyarken, Türkiye’yi bölgesinde bir istikrar adası haline getirerek, öne çıkardığı gibi maddi manevi zorlukları da yüklenmesine yol açtığını belirten Mahir Ünal, şunları kaydetti: “Sorunlarımızın farkındayız. Bunları çözmek için güçlü bir irade sergilemekteyiz. Bütün kurumlarımız Türkiye’nin daha da gelişmesi, demokratikleşmesi için iş birliği içinde hareket etmektedir. Çok çalışır ve başaracağımıza inanırsak ulaşamayacağımız hedef yoktur. Gerekli irade, azim ve cesareti gösterebildiğimiz takdirde, yarının daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh, bölgesine ve uluslararası sisteme yön veren Türkiye’sini el birliğiyle inşa edeceğimizden şüphe duymuyorum. Bizler biliyoruz ki Türkiye’nin istikrarını korumak, istiklalimizi ve istikbalimizi korumaktır. Türkiye’nin adı artık krizlerle, bunalımlarla, darboğazlarla anılmayacaktır. Bugün bölgesinde lider, dünyada saygın bir ülke olan, en büyük 17 ekonomisi arasında yer alan Türkiye, inanıyorum ki 2015 yılında da bu yükselişini sürdürecek, 2023 hedeflerine doğru kararlı ve emin adımlarla ilerleyecek, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alacaktır.”

‘Tüm dalgalanmalara rağmen ekonomimiz, sağlam bir zemin üzerinde’

“2014 yılı daha en başında hukuk ve kolluk kullanılarak tezgâhlanan sivil, seçilmiş hükümeti devirmeye yönelik girişimlerle başladı. Millet ve hükümet bu tehlikeyi gördüğünü seçimlerle gördüğü gibi milletimizin doğrudan sivil cumhurbaşkanını seçmesiyle artık vesayet odaklarının hayallerini geri dönmemek üzere bitirmiştir. 10 ağustos seçimleri, 2014 yılı sonunda milli iradeye ve demokrasiye yönelik darbe girişimine de en güzel, en esaslı cevabı verdi. Türkiye’de hükümetlerin artık sandık dışında yollarla, milletin iradesinin dışında yöntemlerle görevden uzaklaştırılamayacağını; komploların, kumpasların, tuzakların, ahlak dışı darbe girişimlerinin milletin iradesi karşısında eriyip gideceğini herkes görmüş oldu. 2014 yılında, küresel ekonomideki tüm dalgalanmalara rağmen, ekonomimiz sağlam bir zemin üzerinde ilerlemeyi sürdürdü. Ekonomimize yönelik olarak içerden ve dışarıdan yapılan tüm algı operasyonları sonuçsuz kaldı; pozitif yöndeki büyümemiz muhafaza edildi. Türkiye olarak bizler, sadece ülkemiz için değil, dünya için de barışı, istikrarı, dostluğu aramaya devam edeceğiz. Savaşların durması, çatışmaların sona ermesi, acı ve gözyaşının dinmesi, insanlığın esenliğe kavuşması için bölgemizde ve dünyada aktif şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve inançla, büyük beklentilerle, taze umutlarla girdiğimiz yeni yılın, bir kez daha ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, bütün vatandaşlarıma huzur ve esenlikler diliyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356