banner1395
Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KSÜ SUA HASTANESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR: NÜKLEER TIP ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI ZİRVEDE tanıtım

Bu haber kez okundu.

KMTSO MECLİS ÜYESİ KARCIOĞLU: OTOPARKSIZ ÇARŞI OLAMAZ!

Durmuş Karcıoğlu, 6 Şubat Depremi ile yerle bir olan Kahramanmaraş Merkez Trabzon Caddesi, Azerbaycan bulvarı arasında yeni yapılacak çarşı üzerine düşüncelerini paylaştı.

Çarşı Merkezi için iyi planlama ve hızlı şekilde yapılması için kısa sürede ihale yapılması gerektiğini belirten Durmuş Karcıoğlu : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi , Belli oteli, Valilik Kavşağı , Hükümet Bulvarı Belediye, yeniden Azerbaycan bulvarını takiben Belli Oteline kadar olan yeri bir ada, Belediye Valilik, Bahçelievler cami, Zübeyde Hanım caddesi, Belediye olmak üzere burasın da ikinci Ada yaparak planlama yapıldığını ifade eden Durmuş Karcıoğlu: "İşin yapımı özel sektöre verilmeli ve çok hızlı şekilde yapılmalıdır.. Buraya yapılacak olan yapılan mutlaka hak sahipleri ve şehrin akil insanları ile tartışılmalı. Yer altına en az 2 kat otopark yapılarak trafik sorunu çözülmelidir.

Durmuş Karcıoğlu;  “İster iki ada ister tek ada yapsınlar burasının altı komple otopark yapılmalıdır. Cadde ve bulvarlar daha geniş tutulmalı, otopark sorunu yoğunluğa göre çözülmelidir. Sahanın tamamı otopark olarak en az iki kat yer altına inilmeli, AVM ve alış veriş yapılacak yerler esnaf için dükkanlar oluşturulmalıdır.“ diye konuştu.

PROJE YARIŞMASI YAPILMALI

Kahramanmaraş çok değerli mimar ve mühendislerini olduğunu ifade eden Karcıoğlu: "Ortaya en azından bir fikir, bir vizyon çıkar bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz burası için proje yarışması düzenlemeli, ortaya çok güzel eserler çıkacağına inanıyorum, Kahramanmaraş yakışan bir proje ortaya çıkar, Şehircilik Bakanlığına sunulur böylece yeni Kahramanmaraş burada inşa edilir." ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1392

banner1393

banner1394