Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR ÇİÇEKLERLE BEZENİYOR… VEKİL OLMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI K.MARAŞSPOR 1-0 TARSUS İ.YURDU her şey değişecek

Bu haber kez okundu.

KMSMMMO BAŞKANI KALIN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için kutlanan Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başkan Abdullah Kalın: “Büyük önder Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle taçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, tarihe altın harflerle yazılan en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesidir.” Dedi.

Başkan Kalın, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu zafer; tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak, şahlanışının destanıdır. 30 Ağustos, Türk Milletinin hürriyet ve istikbalinin ebedi mührüdür. Türk ordusunun bu onurlu mücadelesi birçok millet için de örnek olmuştur. Ecdadımızın bu kahramanlık destanı, bağımsızlıklarına göz dikilen diğer milletlerin de cesaret kaynağı olmuştur.

Biz inanıyoruz ki; asırlık mücadele ruhunu koruyan bu milletin gençleri de atalarından aldığı güç, cesaret, azim ve karalılık ile ülkemizin geleceğinin güvencesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Taarruzun zaferle sonuçlandığı bu günümüzde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, bugün de aynı kararlılıkla ülkemizin güvenliği için canını feda eden şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol