banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

KİPAŞ, LE COOPER İLE DÜNYA PİYASASINDA
 Şehrimizin tek holding Kipaş, 2010 yılında 98 ülkede 4 bin mağazası bulunan İngiliz denim markası Lee Cooper’ın Türkiye’deki perakende, pazarlama ve üretim haklarını aldı.1980’lerde Türk pazarına giren, ancak bir süre sonra pazardan çıkmayı tercih eden Lee Cooper’ı bir yılda 20 mağazada Türk tüketicisinin beğenisine sunan Kipaş, Boyner mağazalarıyla birlikte 50 noktada satış yapar hale gelir,  2015 yılında Türkiye’de 200 mağazaya ulaşmayı hedeflemişken, yaklaşık bir ay kadar önce Lee Cooper ile yeni ve daha büyük boyutlu bir anlaşmaya imza attı.

Kipaş, bu yeni anlaşma ile, Lee Cooper’ın olmadığı ülkeler için de lisans sahibi olacak. Türkiye’de üretilin ürünlerden oluşan koleksiyonların satılacağı ülkeler içinde, Almanya,  İtalya, Rusya, İran, Suriye ve Kazakistan gibi ülkeler yer alıyor.

Birçok firmanın bu anlaşmaya talip olduğunu, ancak üretici kimliklerinden dolayı kendilerinin bir adım öne çıktığını söyleyen Kipaş Holding yönetim kurulu başkanvekili Ahmet Öksüz, “Biz Lee Cooper’i kendi markamız gibi görüyoruz. 10 yıllık bir anlaşmamız var. Yeni anlaşmada özellikle Almanya ve İtalya bizim için çok önemli. Lee Cooper, bugüne dek Almanya’da hiç olmamış. Şimdi bizimle girecek.  Ancak, biz bu ülkelerde kendimiz mağaza açmayacağız, distribütörlük vereceğiz” dedi.

İLK KOLEKSİYON;  OCAK AYINDA,

LONDRA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Avrupa’ya gönderecekleri ürünlerin tamamını Kahramanmaraş’ta üreteceklerini kaydeden Ahmet Öksüz, daha önce kendi koleksiyonlarını hazırladıklarını, şimdi ise tek koleksiyona döndüklerini ve bunun da kendileri için çok daha iyi olduğunu söyledi; “Artık koleksiyon hazırlanmasında da katkımız olacak. Merkezdeki tasarımcılarla bizim tasarımcılarımız birlikte çalışacak. İlk koleksiyon Ocak ayında Londra’da görücüye çıkacak. Bütün Avrupa’ya birlikle hazırladığımız bu koleksiyon satılacak. Koleksiyon 2013 kışından itibaren tüm Avrupa’da tüketici ile buluşacak. Hedefimiz şimdilik Avrupa. Uzakdoğu, Çin de satış imkânımız olan pazarlar. Rusya ve Türki cumhuriyetleri de bizim üreteceğimiz ürünleri giyecek. Bu konuda çok başarılı olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Kipaş’ın enerji, kâğıt ve çimento gibi alanlarda da yatırımları olduğunu anlatan, sektörde marka olarak kendilerini kanıtlamış olmakla birlikte denimde de ilk üç’e girmek istediklerini belirten Öksüz, son olarak yıllık ciro hedeflerine değinerek, “Hedefimiz 50 milyon dolar ciroya ulaşmak. Bunun yarısını Türkiye, yarısını ihracat olarak yapmayı planlıyoruz. Bu hedefimize 2014 y ılında ulaşabileceğimizi düşünüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol