Öne Çıkanlar PATRİOT ÜSSÜNDE BAYRAK KRİZİ ŞEHİTLERİMİZ dizi PAZARCIK ÇÖP TRANSFER İSTASYONU HAZIR YÜRÜYEN BİLBORDLARLA TANITIM

Bu haber kez okundu.

KENTİN POTANSİYELİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

EVSİD Başkanı Önder, bir tesiste düzenlediği toplantıda, yeni kurulan derneğin ilk ziyaretini Kahramanmaraş'a gerçekleştirdiğini söyledi.

Önder, Türkiye'nin çelik üretiminin yüzde 60'ının Kahramanmaraş'ta yapıldığını belirterek, kentin sektördeki potansiyelinin kendileri için önemli olduğunu, bu yüzden de ilk ziyaretlerini Kahramanmaraş'a yaptıklarını ifade etti.

Kentteki firmaların sektörde çok iyi yere gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Önder, ihracat hedefine ilişkin sözlerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "durmak yok, yola devam" sözleriyle tamamladı.

Türkiye'de yerleşik üretici özelliği taşıyan ve mutfak-ev eşyaları sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getirmek ve sektörün gelişmesi yönünde faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla derneği kurduklarını vurgulayan Önder, sektörde ihracat vizyonlu olmayı hedeflediklerine işaret etti.

SEKTÖRDE TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ

Türk mutfak sektörünü dünyada tanıtmak ve sanayicilerin ortak sorunlarının çözülmesi adına girişimlerde bulunmanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Önder, şöyle devam etti:

"Türkiye, bulunduğumuz sektörde cazibe merkezin durumundadır. Firmalarımız yaklaşık 80 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracatımız var. İhracatı ithalatından fazla olan, cari açık vermeyen sektörlerin başında geliyoruz. Dernek olarak ilk hedefimiz, Türk mutfak sektörünü dünyada tanıtmak olacak."

Toplantıya, kentte mutfak eşyaları ve çelik sektöründe hizmet veren firma temsilcileri yanında,  TSO’yu temsilen Başkan Yardımcısı Kadir Gülkesen de katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356