banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI ÖZEL SANKO İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN SATRANÇ BAŞARISI

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ SEVDALILARI DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
 Bu tür alkışlanacak hareket ve hizmetlerde bulunan belediyelere baktığımızda başlarında yönetici olarak gerçekten dirayetli, bağnaz düşünmeyen, hizmeti sadece yol, su ve çevre hizmetlerinden ibaret görmeyen, olayın sanat, edebiyat, kültür boyutunu da çok iyi gören belediye başkanlarını görüyor, gerçek manada seviniyor, onlarla gurur duyuyoruz.

Bahse konu belediyelerden birisi de bana göre Kahramanmaraş Belediyesi, başarılı belediye başkanlardan birisi de Kahramanmaraş Belediye Başkanı Sayın Mustafa POYRAZ dır.

Mustafa POYRAZ Bey , hakikaten de işinin ehli, halka hizmeti gerçek manada seven, işinin gereği olan başarılı hizmetleri en güzel bir şekilde gerçekleştiren, bir belediye başkanının görevleri arasında ne varsa hepsine de yetişen, halkıyla güzel diyaloglar kuran, personelinin dilini anlayan, ihtiyaç duyduklarında onlara her konuda yardımcı olan, daha güzel ve daha yaşanabilir bir Kahramanmaraş için onlardan da en güzel şekilde faydalanmayı bilen bir yöneticidir.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı aynı zamanda da kültüre, sanata, edebiyata gönül veren, sanatçıyı, edebiyatçıyı, kültür adamanı önemseyen, sanatın ve kültürün bulunduğu yörede tekrar yeşerip çiçeklenmesi için elinden gelen gayreti, fedakârlığı esirgemeyen bir gönül ve sanat adamıdır da.

Sayın Belediye Başkanımız hakkında yazdıklarımızı doğrulayan en son ve yeni örnek, sempozyumlar zincirine bir yenisini daha ekleyecek olması.

Türk ve Dünya Kültüründe Kahramanmaraş Uluslararası Sempozyumu Kahramanmaraş ‘da 18-20 Nisan 2013 tarihlerinde Kahramanmaraş Belediyesi ve Gazi Üniversitesi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından organize edilecek olması.

Bir Belediye veya bir Belediye Başkanı düşünün ki, KAHRAMANMARAŞ Kültürünün önemli belgeleri niteliğini taşıyan el sanatları ve halk kültürü boyutlarının bilim adamları tarafından tartışılması, yapılan çalışmaların genç kuşaklara yansıtılması ve Kahramanmaraş’a özgü kültürel değerlerin tanıtılması çok önemli bir görev ve sorumluluk bilincidir.

Şimdi bu gibi son derece manalı ve faydalı bir hizmet alkışlanmazsa ne alkışlanacak diye soruyor, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Sayın Mustafa POYRAZ Beyefendinin bu güzel hizmeti, hareketi ve davranışını bütün samimiyetimle ayakta alkışlıyorum.Bu vesile ile Belediye Başkanı Mustafa POYRAZ Beyefendiye bir ömür başarılar diliyorum.

İnş. Müh. Gökhan BİNİCİ – Kahramanmaraş Sevdalıları Derneği Başkanı 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol