banner1351
Öne Çıkanlar 70 YETİM GİYDİRİLDİ Cumhuriyet Halk Partisi CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! HA YARIN! kahramanmaraş

Bu haber kez okundu.

 Bakan Fatma Şahin, "Hukuk devletinde yapılması gereken çok şeyi yaptık. Çıkardığımız paket dünyanın en güçlü paketi oldu. Bu iş yalnızca akşamdan sabaha iyi bir yasa çıkarmayla düzelmeyecek. Bu işin çok insani ve vicdani tarafı var. Değerlerle ilgili bir tarafı var. Çok daha derin ve sosyolojik analizlerle bu sorunun cevabını bulmamız gerekiyor. Bu bakımdan tek taraflı düşünmediğimiz için çok boyutlu çalışmalar yapıyoruz. Hukuk devleti normlarında yapılması gereken her türlü tedbiri aldık. Şu anda yasalarımız, yönetmeliğimiz, ikinci mevzuatlarımız, her şey bunu önlemek için yapıldı ve çok güçlü." dedi.

Millet için değer yargılarının önemine de dikkat çeken Şahin, sevgi, merhamet, şefkat, rahmet duygularının bu toplumda çok daha güçlü olması gerekliliğine dikkat çektikten sonra, “Aslında bize ait duygular ama yaşanan göç, kentleşme, bilgi ve teknolojinin getirdiği külfetler yeni sorun alanları getiriyor. O zaman bizim bu insani duyguları daha da güçlendirmemiz gerekiyor ki burada istediğimiz başarıyı elde edelim. Geçen yıl 177 kadın şiddetten dolayı hayatını kaybetti. Bu yıl bu sayı 165'e düştü. Bunu hızla sıfırlamaya çalışıyoruz. Tek boyutlu olan bir konu değil. Kadına şiddetin en büyük nedeni alkol, uyuşturucu ve madde kullanımı. Ana temaların içinin çok daha güçlendirilmesi ve bunu uygulayan kişinin hızlı bir şekilde tedavi edilmesi gerekiyor. Bunları da Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışıp hallediyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şükrü Kocatepe, Bakan Fatma Şahin'e isminin yazılı olduğu cevizden yapılmış bir sandık hediye etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol