Öne Çıkanlar SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR KAYIT DIŞI SATILAN ÜRÜNLERE EL KONULDU dizi SANATSAL ALANDA DA SERGİLEYECEKTİR” AKSU ÇAYI ZEHİR Mİ ZEMZEM Mİ AKIYOR

Bu haber kez okundu.

İSLAM KARŞITLARINA BALYOZ GİBİ CEVAP
 Duyarlı bazı sivil toplum kuruluş kanaat önderlerinin de katıldığı ortak bildiride konuşan KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru, İslam’a karşı sistematik olarak başlatılan ve  yürütülen karalama kampanyalarının batı ve iç kaynaklı olduğunu söyledi.

1993 yılında kurulan, tüm mezunlar bizim üyemizdir diyen ve 2011 yılında KAMİMDER Başkanlığına getirilen Yunus Doğru, özellikle batı dünyasında yayın yapana bazı gazete ve dergilerin öncülük ettiği ve aşırı siyasi akımların da destek verdiği bu saldırıların yeni bir maceraya girdiğini belirterek, “Müslümanlar, kutsal değerleri hedef alan menfur saldırılarla hakarete uğratılarak rencide edildi. Edilmeye de devam ediyor” dedi.

Doğru, uzun zamandır Müslümanları yaralayıcı ve aşağılayıcı yayın yapan ve Peygamber Efendimiz(sav)i tasvir eden çirkin karikatürlere sayfalarında yer veren Fransız Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz günlerde bir saldırı gerçekleştiğinin de altını çizerek, “Hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan ve provokatif saldırının ardından, içte ve dışta bir kez daha İslam karşıtı propagandalar arttı ve İslam’a yönelik aşağılayıcı yayınlara yapılmaya başlandı” diye konuştu.

İfade özgürlüğünün ardına saklanarak insanların kutsalına saldıran ve insanlar arasına nifak sokmaya çalışan bu tip provokatif yayınların insanlığın huzur ve barışına katkı sağlamayacağını ileri süren Doğru, son olarak bu meselede herkesi dikkatli ve duyarlı olmaya davet etti.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356