banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

HALK EKMEK’TEN TEBLİĞE UYGUN ARAÇLAR
 Kahramanmaraş’ta uygulamalarıyla sektörde öncü olan Kahramanmaraş Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ürünlerinin zamanında ve hijyenik olarak tüketiciye ulaşmasını sağlamak amacıyla ekmek sevkiyatında kullanılan araçlarını yeniledi.

Ekmek Tebliğinde belirtildiği şekilde tasarlanan araç kasaları Kahramanmaraş’ ta bir ilk olma özelliği taşıyor.

4 Ocak 2012 tarihine Resmi Gazetede yayınlanan Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’ nin ilgili maddesi; “Bu Tebliğ kapsamında ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünler; dış etkenlerden zarar görmeyecek şekilde tamamen kapalı, bu Tebliğ kapsamında yer alan ürünler ile unlu mamullerin taşınması dışında herhangi bir taşıma işleminde kullanılmayan, tavan, zemin ve duvarları su geçirmeyen, zararlı ve mikroorganizmaların yerleşmesine izin vermeyen, pürüzsüz, kolay temizlenebilen ve dezenfekte edilebilen malzemeden yapılan taşıtlarda taşınır.” diyor.

Konuya ilişkin görüşlerini aktaran Kahramanmaraş Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Dr.Ali Rahmi Kaya; “Bildiğiniz gibi Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Halk Ekmek Fabrikamız yaptığı uygulamalarla sektörün öncüsü durumunda, halkımız için kaliteli ve hijyenik ortamlarda ürettiğimiz unlu mamulleri yine hijyenik ortamda halkımıza ulaştırabilmek adına ekmek tebliğinde de belirtilen özellikleri haiz, daha modern görünümlü ve hijyenik araçları halımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Halk Ekmek olarak yapmış olduğumuz bu uygulama ilimizde faaliyet gösteren diğer fırınlar açısından da örnek olacaktır.

Bu bağlamda, ekmek ve ekmek israfına da dikkat çekecek şekilde kasa giydirmelerini yaptırarak hizmete sunmuş olduğumuz araçlarımızın halkımız tarafından tanınması için 10 Nisan Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren Belediye Hizmet binamız önünde sergiledik, bu günde konvoy eşliğinde şehir turu yaptıracağız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol