banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI

Bu haber kez okundu.

 GASTRONOMİ UZMANI TURİST REHBERLER KAHRAMANMARAŞ'TA

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından misafir edilen gastronomi uzmanı turist rehberler, şehrin yöresel lezzetlerini tadarak tarihi dokusu hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Bölgenin gastronomi turizmine katkı sağlamak amacıyla organize edilen etkinlik hakkında konuşan Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası (GARO) Başkanı Mehmet Severoğlu, Gaziantep'in ardından Kahramanmaraş'ı da ziyaret ettiklerini kaydetti.
Proje kapsamında ilk etapta belirlenen 39 turist rehberini bölgeye davet ettiklerini ve 7 günlük Gaziantep, Hatay, Kilis, Kahramanmaraş ve Malatya illerini kapsayan Güneydoğu ve Doğu Akdeniz gezisi organize ettiklerini belirten Severoğlu, şöyle konuştu:  "7 günlük gezimizin 3 günü Gaziantep, 2 günü Hatay, diğer 4 gün ise 3 ilimizi kapsıyor. Bu gezilerde katılımcılara, kentlerimizin mutfak kültürü, yemeklerin yapım aşaması, mutfak tarihi konularında bilgilendiriyoruz. Hatta kentlerin önde gelen yemek sektörü temsilcilerini ziyaret edip, yemeklerin yapılışına eşlik ediyoruz. 7 günlük gezi tamamlandığında katılımcılarımızı sınava tabi tutacağız. Bu sorular ise her yemeğin uzman ustaları tarafından hazırlanacak. Kapalı zarflar halinde soruları katılımcılara teslim edeceğiz ve bakanlık yetkilileriyle soruları değerlendirip başarılı olanlara sertifikalarını vereceğiz."
Zengin Kahramanmaraş mutfağının bu eğitime büyük katkı sağlayacağını anlatan Severoğlu,  misafirperverliklerinden dolayı Dulkadiroğlu Belediyesi'ne ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1484

banner1478

banner1471