Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR NEVŞEHİRDE GÜÇ DEPOLUYOR 5 MİLYON LİRALIK KAYNAK İMZASI SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ SINIRLARI AŞTI BAYRAM BAŞKONUŞ TOPRAĞA VERİLİYOR AK PARTİ ADAY ADAYI

Bu haber kez okundu.

ENGELLİLER EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI
 Afşin Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi'nin açılışında konuşan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven; " Afşin'de bulunan engelli vatandaşlarımıza kazandırmış olduğumuz bu Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin belli bir kuralı yok. Biz bu hizmetle ufak bir çitili ektik ve bunu ağaç haline hep beraber getireceğiz. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olan ailelerimiz engellilerimizin ihtiyaçlarını çok daha iyi biliyorlar. Bizim açılışını yaptığımız bu Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi engelli kardeşlerimizle ve aileleriyle gelişecek. Engelli kardeşlerimiz ve aileleri bizlere ihtiyaçlarını söyleyecek, bizlerde o ihtiyaçları tamamlamak için elimizden geleni yapacağız."dedi

Engelliler için açılan merkezle, engellilerin aileleriyle birlikte vakit geçireceklerini ifade eden Başkan Güven, "Açılını gerçekleştirdiğimiz Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi, engelli kardeşlerimizin aileleriyle birlikte her zaman vakit geçirecekleri bir yer olacak ve engelli kardeşlerimizi evin içine hapis olmaktan kurtaracak. Afşin Belediyesi olarak, Afşin'de engelleri teker teker ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.  Oluşturduğumuz bu merkezde engelli vatandaşlarımızın boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirebilecekleri aktivite sınıfının yanı sıra el sanatları, müzik, satranç, bilgisayar kursları vb çeşitli eğitim ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği bir de eğitim salonu bulunuyor. Bahçesinde yer alan park ve diğer sosyal donatıları ile engelli hemşerilerimize hizmet verecek olan merkezde çeşitli branşlarda dersler de verilecek. Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezimizde engelli kardeşlerimiz sosyalleşecek ve kendilerini mutlu hissettiği bir alan olacak. Özellikle ortopedik engelli olan kardeşlerimiz için spor aletleri aldık en kısa zamanda onu faaliyete geçireceğiz ve onların fiziksel sağlıklarını devam ettirecek ve kapasitelerini yükseltecek aletler seçtik. Bu merkezde engelli kardeşlerimiz eğlensin, spor yapsın istiyoruz, eksikliklerimiz var ama bunları birlikte tamamlayacağız. İnşallah bir yıl içerisinde burası örnek bir merkez olacak ve Türkiye'nin bir çok yerinden merkezimizi incelemek için gelecekler ve bu modeli kurmaya çalışacaklar. Bu güzel güne bir anlam daha katan ve 6 tekerlekli sandalye bağışında bulunan İstanbul Afşinliler Derneğine ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. " açıklamasında bulundu.

Afşin Belediyesi tarafından açılış gerçekleştirilen, Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezinin açılışına, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven,  İstanbul Afşinliler Derneği (AFŞİNDER) Ahmet Ardıç, belediye başkan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum örgütü başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356