banner1457
Öne Çıkanlar ELBİSTAN ORTAOKULU DOLU DİZGİN ANIZ YANGINLARI HAYATI TEHDİT EDİYOR CHP AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ILICA YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Bu haber kez okundu.

DULKADİROĞLU TÜRKİYE İKİNCİSİ

1 Kasım'da yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde 2014 yılında Büyükşehir olan Kahramanmaraş'ın Merkezdeki iki ilçesinden Dulkadiroğlu İlçesi Ak Parti'ye verdiği 99.156 oy ve %81,94 oy oranı ile tüm Türkiye'deki merkez ilçeler ve büyükşehirlerdeki metropol ilçeler arasında %85,66 oy oranına sahip Konya'nın Karatay İlçesi'nden sonra Türkiye İkincisi oldu.

 

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici: “ Bu Dulkadiroğlu halkının bir başarısıdır.. ak partiye gönül verenlerin bir başarısıdır. Sandık müşaitlerimize, mahalle temsilcilerimize gönülden teşekkür ediyorum,” dedi.

 

Debgici: Kahramanmaraş'ın diğer merkez ilçesi Onikişubat ta   %79,90 ile Konya Merkez İlçelerinden %81,37 oy oranına sahip Meram'dan sonra Türkiye Dördüncüsü olarak metropol ilçeler arasında kendine ilk beşte yer buldu. Kahramanmaraş'ta 2011 yılındaki genel seçimlerde %69,62, 7 Haziran 2015 seçimlerinde %61,04 iken, 1 Kasım'da tüm rekorlar kırılarak %71,79'a ulaşan Ak Parti'nin oy oranını bu iki ilçe sırtlamış ve yükseltmiş oldu.

 

YÜKSEK KATILIM REKOR GETİRDİ

 

Dulkadiroğlu İlçesinde seçime katılım oranında %90,54 ile rekor kırılırken, yine ONİKİŞUBAT İlçesinde seçime katılım oranı benzer bir şekilde %90,13 olarak gerçekleşti. Seçim gününe kadar ev ev, kapı kapı gezen parti teşkilatları seçim günü de sandık kurulu üyeleri ve müşahitler ile tam kadro sandık başındaydı. Evlerinden çıkamayacak derecede engeli bulunan ya da merdiven çıkamayacak kadar yaşlı olan teyze ve amcaların sırtlarda ya da sandalye ile taşındıkları görüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471