banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI İZAHI YAPILAMAYANIN MİZAHINI YAPTILAR

Bu haber kez okundu.

DOĞAKA İSKENDERUN’DA TOPLANDI

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Hatay Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı M. Celalettin Lekesiz, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Ticaret ve Sanayi Ticaret Odası Başkan vekili Bülent Seküçoğlu, katıldı. Toplantının açılış konuşmasını DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, "Ajansımız Başarılı olan projeleri Nisan ayının üçüncü haftasında duyuracaktır. Ajansımız tarafından yürütülen destek programları ile ilgili son iki yıldır yürüttüğü SODES uygulamaları yine DOĞAKA destekli programları devam etmektedir. Bu kapsamda Kalkınma Bakanlığı ile uygulanan ve Nisan ayı içerisinde toplam bütçesi 12 milyon 800 Bin TL olan yeni destek programı ilan edilecek.

Deniz kalkınma Bakanlığı ile yeni bölge planı hazırlıkları kapsamında mevcut durum tespiti yapılacak olup bu süreç içerisinde ortak akıl çalıştayı yapmayı hedefliyoruz. Bunun yanında yatırımcılarımıza yönelik Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde faaliyette bulunan yatırımcılara yönelik daha ciddi çalışmaların alt yapısını oluşturmayı hedefliyoruz. Üç ilimizi kapsayan bir tanıtım yapmayı hedefliyoruz Ajansımızın bu bölgede faaliyete başlaması ile birlikte sosyal ve ekonomik kalkınma çalışmaları bölgemizde hayata geçirilmiştir. Taşa toprağa binaya yapılan yatırımla hiçbir ülke kalkınmaz, insana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu belirtmek istiyoruz ve insan kaynaklarını her iyileştirerek gerçek kalkınmanın onunla olacağını belirtmek istiyoruz. Toplantının bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol