banner1351
Öne Çıkanlar TÜNEL KAVŞAKTA İNCELEME EMİRİLYAS MAHALLESİNDE HARABE YAPI YIKIMI DULKADİROĞLUNDA BOŞ ALANLAR MOBİL EKİPLE TEMİZLENİYOR İHL KARİYER GÜNLERİ KONFERANSI YAPILDI ÖZEL SANKO İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN SATRANÇ BAŞARISI

Bu haber kez okundu.

DAVARCIOĞLU’NDAN REGAİP KANDİL MESAJI

AKDO Ahmet Davarcıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tüm İslam âleminin sevinçle beklediği üç aylara girmenin heyecanını yaşamaktayız. Bu mübarek günleri fırsat bilerek dargınlıkların bitmesi, kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması yönünde, içimizde kin ve nefretin ortadan kalkması ve maneviyatımızın güçlenmesi için hep birlikte gayret gösterip çaba sarf etmeliyiz. İnsan olarak, bir birimize karşı yardımlaşma, dayanışma iyilik ve hoş görü içerisinde olmalıyız. Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı Kandil, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz.”  

Davarcıoğlu; “Bu şekilde duygularımızın güçlenip kuvvetlenmesine vesile olan Regaip kandilini tam manasıyla yaşayarak idrak etmeliyiz. Elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine vesile olmalıyız. Bu gecenin feyzi, bereketi, mağfireti ve rahmeti hepimizin üzerine olsun. Regaip Kandili tüm İslam âlemine, ülkemize, milletimize ve şehrimize, sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirsin” şeklinde ifade etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol