Öne Çıkanlar DÜRÜMCÜBAŞI DAYANIŞMANIN YEGANE ADRESİ; DENİZKENT.. SİYASİ PARTİLERDE ADAYLAR BELLİ OLDU KAHRAMANMARAŞ MHP PİYASA ÇILDIRMIŞ OLMALI

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLERE HIZ VERİYOR
 Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, ziyarette yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizde neler yapabileceğimizi ilçe belediye başkanlarımızla birlikte değerlendirmek için istişareler yapıyoruz” dedi.

 

Göksun’da yapmayı düşündükleri projeleri Başkan Aydın’la istişare ettiklerine işaret eden Yanardağ, şunları kaydetti:

 

“Bu gün Göksun Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Coşkun Aydın’ı ziyaret ederek Göksun’da yapılması gereken projeleri görüştük. Birçok proje hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’un hem de Sayın Aydın’ın seçim döneminde hazırlamış oldukları proje kitapçığında yer alıyor. Bu projeleri elbirliği içinde en kısa sürede gerçekleştirerek, Göksun halkının hizmetine sunma çabası ve gayreti içindeyiz.”

 

Göksun’un özellikle tabiat güzellikleri konusunda Kahramanmaraş ve bölgede ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Yanardağ, “Kütüphaneler ve müzeler konusunda çalışmalarımız var. Göksun’un özellikle tabiat güzellikleri konusunda ayrı bir yeri olduğunu herkes biliyor. Festivaller konusunda çok iyi olan bir ilçemiz. Güreş festivali uzun yıllardır yapılan önemli bir festival. Ayrıca son yıllarda yapılan elma festivali ilçenin tanıtımı açısında çok önemli. Bu festivaller inşallah Coşkun Başkanın da coşkusu ile daha coşkulu geçecektir. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü destek ve yardım konusunda Başkanımın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Biz biriz ve birlikteyiz. Daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Hizmette niyetler önemlidir. Bizim ve başkanımızın niyetleri samimi, zaten niyet samimi olunca sonuçta hayırlı olur” dedi.

 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olan tüm birimlerin Büyükşehirde yaptıkları tüm hizmetleri ilçelerde de ortaya koyacağını belirten Yanardağ, “Bundan sonraki süreçte de toplumun her kesimine bakan hizmetleri halkımızla ve insanlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Ben her şeyin daha güzel olacağı kanaatine sahibim. Sayın başkanımıza misafirperverliğinden dolayı bize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkürleri sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ise yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a ilçelere verdiği değerden ve hizmet gayretinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.

 

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket etmenin hizmet bütünlüğünün uygulama aşamasına getirilmesi noktasındaki hem ile hem de ilçelere önemli katıklar yaptığına vurgu yapan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

“Bu yıl içinde Sosyal ve Kültürel anlamda birlikte yaptığımız çalışmaların halkımızı daha çok memnun ettiğini gördük. Bunun daha üst seviyelere çıkması için Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız ve şube müdürlerimiz bu gün buradalar. Göksun’da bu yıl içinde güreş festivali ve elma festivali olmak üzere iki büyük festivalimiz oldu. Bunun yanında Ramazan ayı içinde kurduğumuz iftar çadırı ile her gün sıcak yemek hizmeti verdik. Büyükşehir Belediyemizin mobil iftar tırı ile biri Büyükşehir Belediyemiz tarafından olmak üzere yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla iki defa iftar yemeği verdik. Ayrıca Ramazan Etkinlikleri kapsamında İslamiyet’in doğuşu ve Bilal-i Habeşi Hazretlerinin hayatını konu alan bir tiyatro gösterimiz oldu.”

 

Başkan Aydın, bundan sonraki süreçte de Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile sosyal ve kültürel faaliyetleri artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1356